Serbian Underground // Hip Hop forum
Serbianunderground je najveca HipHop zajednica na Balkanu. Na nasem portalu mozete pronaci najnovije vesti iz sveta HipHopa, download zonu sa srpskim repom, galeriju grafita, kao i mnoge druge zanimljivosti.

Chill out - Nesto za citanje

Debeli - 14 August 2008, 18:22
Naslov: Nesto za citanje
Dakle,kome se neka knjiga posebno svidela,neka preporuci drugim korisnicima ovde istu,uz obrazlozenja zbog cega ...

Nadam se da nece biti spama,posto bih voleo da se edukujete malo (:

Poenta je da se prica o knjigama,mada ne znam koliko vas je sposobno za to.

Pozdrav

cofi - 14 August 2008, 23:34

auh, hteo sam da napisem nesto ali se ne secam kad sam procitao nesto sto nije neka ezoterija ili filozofija.... al ono, u okviru toga za preporuku pored biblije:

-oldus haksli - vecna filozofija - philosophia perennis [aldous huxley - the perennial philosophy], izdala metaphysica 2006... daje razjasnjenja i citate velikih teoloskih mislilaca raznih vera i kroz analogije sa verama dolazi do onog zajednickog i jedinstvenog, sve je podeljeno u poglavlja npr: istina, dobro i zlo, tisina, vera, patnja... dosta se razlikuje od ezoterijskih brbljanja tipa joga, okeani volje, astrologija, pasulj, kriv kurac i sta ti ja znam [iako ponegde daje objasnjenja njih]..

- fridrih nice - tako je govorio zaratustra: ima da se nadje manje vise svuda, dosta apstraktno i tesko za shvatanje iako je sustina prosta, treba citati vise puta... ateisti i satanisti ga slave jer velica antihrista, iako to nema mnogo veze sa mozgom

ovo je za sve bilo kada, a oni koji ne citaju, sta znam hese u bilo kojoj varijanti

stare lektire za srednju nisu nimalo naivne, od toga se treba poceti, tipa faust, starac i more... i pravljene su da budu polaziste od necega, pa koga sta vuce posle

Gerrod - 15 August 2008, 00:29

ne znam, poslednja koju sam procitao sad na moru bila je "Sicilijanac" od Marija Puza, znaci modernije malo sranje, do jaja je knjiga , radi se o malo dubljem pogledu na porodicu Korleone, glavni su likovi Majkl Korleone ali i naravno Salvatore Djulijano... Ono, uzbudljiv je roman, dobar za ovdasnje genksta repere, da malo skapiraju gangstere i to, uz to se cita u jednom dahu. Preporuka.

evo ruke kvejku za temu

cofi - 15 August 2008, 00:51

dobar je puzo.... preporuka takodje

ovu sam citao davno, kontam da ce onaj ko voli taj zanr [istorijski roman] da se odusevi http://www.laguna.co.yu/i...m=naslov&id=113

Loon - 15 August 2008, 03:21

Kuća na plaži, crna dalija, delić sekunde

za sve one koji vole krimiće. kuća na plaži je do jaja

Debeli - 15 August 2008, 09:23

Viktor Igo - Covek koji se smeje

Teska je za kontanje, roman, a svaka recenica neka mudrost. Strasna knjiga...

WEbad - 15 August 2008, 15:43

Quake pisao/la:
Viktor Igo - Covek koji se smeje

neko mi je davno pricao o toj knjizi i hteo sam da je procitam ali je nema ovde :-/

vise srece u velikom gradu

Divine - 16 August 2008, 00:27

procitajte nesto od hermana hesea, preporucujem recimo demijena ili igru staklenih perli, onda ruske pisce, bilo koju od onih izvikanih knjiga, sve su dobre, onda nesto od dobrice cosica ili ive andrica...
Big Dee - 16 August 2008, 10:35

Evo ja sad chitam Silmarillion od Tolkien-a... i skroz je do jaja knjiga...
NeuS - 16 August 2008, 10:45

Ostavicu malo veci spisak u toku dana, kao i preporuke itd... Inace, postovanje za temu
Debeli - 16 August 2008, 13:25

Ako nije problem da se zalepi tema...Posto je jedna od retkih iole korisnih ako smem primetiti :D
Debeli - 16 August 2008, 13:26

M.R.K. pisao/la:
procitajte nesto od hermana hesea, preporucujem recimo demijena ili igru staklenih perli, onda ruske pisce, bilo koju od onih izvikanih knjiga, sve su dobre, onda nesto od dobrice cosica ili ive andrica...

Izvikane ruske knjige ;-/ ?

Rat i Mir - procitao , lektira Ana Karenjina - procitao ... globalno smece znaci smece. No point. Pointless reading.

NeuS - 16 August 2008, 13:30

*lepljiva*
Vulgar - 16 August 2008, 15:24

Quake pisao/la:
M.R.K. pisao/la:

Sranjeeeeee. Rat i Mir - procitao , Ana Karenjina - procitao ... globalno smece znaci smece govnoooooo. No point. Pointless reading.

citaj puskinove romane u stihu majke mi carski, extra je za inspiraciju :D

ChoME - 16 August 2008, 15:36

Illidan pisao/la:
Quake pisao/la:
M.R.K. pisao/la:

Sranjeeeeee. Rat i Mir - procitao , Ana Karenjina - procitao ... globalno smece znaci smece govnoooooo. No point. Pointless reading.

ne seri?

Debeli - 16 August 2008, 16:52

Illidan pisao/la:
Quake pisao/la:
M.R.K. pisao/la:

Procitao sam Evgenija Onjegina ;-/ blaaaaaaa

Gerrod - 16 August 2008, 17:06

"Kad je sunce bilo bog" - Zenon Kosidovski

znaci GRANITNO SRANJE

ko voli te istorijske price i tripove potkrepljene cinjenicama eto mu plus sto ima da se nacita...

cofi - 16 August 2008, 17:11

dzerode, daj pisca za to, zanima me... ono ovo. izdavac i sta vec da mogu lakse da nadjem
FreeMe_G - 16 August 2008, 18:08

Gerrod pisao/la:
ne znam, poslednja koju sam procitao sad na moru bila je "Sicilijanac" od Marija Puza, znaci modernije malo sranje, do jaja je knjiga , radi se o malo dubljem pogledu na porodicu Korleone, glavni su likovi Majkl Korleone ali i naravno Salvatore Djulijano... Ono, uzbudljiv je roman, dobar za ovdasnje genksta repere, da malo skapiraju gangstere i to, uz to se cita u jednom dahu. Preporuka.

taj rad. ekstra je knjiga

Sejo - 17 August 2008, 13:13

Dostojevski - Zapisi Mrtvog Doma ... Knjiga je baš do jaja, govori o zatvoru, ponašanju ljudi tamo, smicalice, svašta nešto ...
axa - 22 August 2008, 01:37

Jbt, kako je "San smeshnog choveka ( Fantastichna pricha ) " od Dostojevskog do jaja... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
WEbad - 22 August 2008, 01:53

ili mi se ucinilo ili je neko spominjao gospodara prstenova i njegovu pretecu, hobita
samo da kazem, bice film za hobita
kent veit :cool:

inace, kad smo vec kod te lord of d rings trilogije, to delo nisam citao, gledo sam film, al sam jos pre nego je film izaso procito hobita; takodje sam procito tolkinov recnik, mislim da objasnjenje nije potrebno, smisao se da zakljuciti iz imena, takoreci enciklopedija svih izraza iz tolkinovog sveta, i gospodarov prsten. ta knjiga u stvari uporedjuje tolkinov svet, tolkinove price sa ovozemaljskim pricama i mitovima, tipa skandinavske, nemacke, keltske, saksonske, orijentalne mitove, biblijske legende i td

medju onima koje citam, trenutno su tu zmaj njegovog velicanstva od naomi novika i tek sam poceo taran lutalica od lojda slrksandera

ja inace nemam naviku da citam, za celu cetvrtu godinu srednje sam procitao svega 3-4 knjige, i to pred kraj drugog polugodista, al sad se silim da provedem vise od sat vremena uz knjigu a da ne zaspim (bilde)

mikro - 23 August 2008, 18:03

ako volite psihologiju i slicno procitajte

Eric Bern - Koju Igru Igras?
Eric Bern - Sta Kazes Posle Zdravo

i

Vuk Draskovic - Noz

Crazy - 26 August 2008, 12:59

toliko se procitalo knjiga da ste napunili cele 2 cele strane...hahaha jbg 10%
Debeli - 27 August 2008, 16:01

rekoh ja ^_^
Eminstein - 27 August 2008, 19:23

Quake pisao/la:
Illidan pisao/la:
Quake pisao/la:
M.R.K. pisao/la:

Procitao sam Evgenija Onjegina ;-/ blaaaaaaa

aj nek mi neko sad kaze da je Evgenije Onjegin dobra knjiga, platicu Evilu da ga banuje momentalno... :shock:

Divine - 29 August 2008, 05:00

Quake pisao/la:
M.R.K. pisao/la:

Рат и мир је теби говно књига??

axa - 2 September 2008, 03:39

M.R.K. pisao/la:
Quake pisao/la:
M.R.K. pisao/la:

Рат и мир је теби говно књига??

Rat i mir ubija...

FreeMe_G - 2 September 2008, 09:19

e jel ko procitao 'Dervis i smrt'?
cofi - 2 September 2008, 09:35

brate to je lektira.. kontam da vecina jeste
FreeMe_G - 2 September 2008, 10:04

pa znam da je lektira. ja bi sad trebao da je procitam pa da odma pitam, jel smara ? :D
cofi - 2 September 2008, 10:18

meni je to jedna od boljih.. sad, sve je stvar ukusa...
Natcovek - 2 September 2008, 11:20
Naslov: Procitati...
Ja bih preporucio "Braca Karamazovi" od Dostojevskog kao i sve ostalo od njega, zatim Franca Kafku - "Proces" i "Zamak", Fridriha Nicea - "Tako je govorio Zaratustra", "Antihrist" i "Volja za moc".
Posebno bih preporucio "Fausta" od Getea, kao i njegovu poeziju, poeziju Fridriha Silera, Novalisa i Njegosa.
Cisto da vam preporucim nesto za citanje...

axa - 2 September 2008, 12:39
Naslov: Re: Procitati...
Natcovek pisao/la:
Ja bih preporucio "Braca Karamazovi" od Dostojevskog kao i sve ostalo od njega, zatim Franca Kafku - "Proces" i "Zamak", Fridriha Nicea - "Tako je govorio Zaratustra", "Antihrist" i "Volja za moc".
Posebno bih preporucio "Fausta" od Getea, kao i njegovu poeziju, poeziju Fridriha Silera, Novalisa i Njegosa.
Cisto da vam preporucim nesto za citanje...

Dostojevski ubija. Svako njegovo delo mi je odlichno. Kafka je isto ubica. Chekam da usavrshim nemachki pa da ga prochitam i u originalu. A "Tako je govorio Zaratustra", ne bih vam preporuchio ako prethodno niste chitali Kanta, Platona tj. ako nemate bar neko osnovno znanje filozofije. Gete je takodje inzvanredan. Pre par meseci sam nabavio njegovu kolekciju, u originalu na nemachkom, specijalno izdanje staro preko 80 godina (mozhda chak i 100).

Dodao bih ovde Tagoru u poeziju, i Paula Koelja kao danashnjeg mocnog pisca.

Natcovek - 2 September 2008, 12:55
Naslov: a
Slazem se da treba prvo procitati starije filosofe. To sam prevideo u prethodnoj poruci.
Tagore je zaista sjajan. Koelja ne simpatisem previse, iako razumem knjizevnu vrednost njegovih dela. Smatram da mlada ili nedovoljno iskusna osoba, moze zalutati citajuci njegove knjige.
Zaboravio sam spomenuti i Puskina i Bajrona, kao jedne od meni drazih pesnika. Nadam se da cu ubuduce imati s kim da diskutujem o knjizevnosti, posto ima jos stvari koje bih zeleo da naucim, a koje ne znam.
Predlazem da zapocnemo temu o "Braci Karamazovima". Tu ima mnogo toga da se kaze.

cofi - 2 September 2008, 18:47

Natcovek pisao/la:
Koelja ne simpatisem previse, iako razumem knjizevnu vrednost njegovih dela. Smatram da mlada ili nedovoljno iskusna osoba, moze zalutati citajuci njegove knjige.

znaci konacno neko da ima isto misljenje ko ja o njemu

axa pisao/la:
A "Tako je govorio Zaratustra", ne bih vam preporuchio ako prethodno niste chitali Kanta, Platona tj. ako nemate bar neko osnovno znanje filozofije

ili to ili da se apstrakcije gledaju kao igra

Mf Koom - 2 September 2008, 19:11

Kafka je shupak . . . mali beskichmeni shupak . . .
aj iscimaj me da ga nisam prostudirao. od pripovetki do dnevnika . . . shupak.

Koeljo je vnugo!

ok, Niche je jebach, mada ga nisam josh tolko ishchitao . . .

imam poduzhu listu govana, al ovo su ljudi koje i danas poshtujem:
Dante, Hese i u nas - Selenić.

ima vremena, chitaću josh toga, ovo je samo trenutno . . .

unique - 2 September 2008, 20:52

natcovek sere....ma lozim vas to maj niga! Kafka jede mladice za dorucak...a Nice to radi bez priloga...na Dostojevskog nisam obracao nesto previse paznje jer ne volim rusku knjizevnost...Hese je rca...a je l' procitao neko Sofijin svet? to je obavezni uvod u filosofiju...
cofi - 3 September 2008, 02:06

unique pisao/la:
a je l' procitao neko Sofijin svet? to je obavezni uvod u filosofiju...
udzbenik stajl, lepo osmisljeno, za pocetak je ok.. vise je uvod u istoriju filozofije koliko se secam, no, nebitno.... zasto filosofija??? nikad mi nece biti jasno
a[dRe]naline - 3 September 2008, 21:30

jer neko citao nesto od http://www.myspace.com/vidojkovic ?
Natcovek - 5 September 2008, 12:19

Nesto mi se internet sjebao, i dalje je sjeban, ali malo manje, pa mogu da postavim i neki tekst na forum.
Neko je spomenuo Hesea... Stvarno dobar pisac, posebno sto je svoje ideje i knjizevni pravac utemeljio na ucenju Dostojevskog (mog omiljenog pisca), Nicea (mog omiljenog filozofa) i Frojda, te je spojio njihova ucenja u jedno. Ako ste citali Demijana, shvaticete me... Demijan = Bog + djavo... Strasna knjiga...
Ne bih se slozio sa kriticarem Kafke (Kafka supak?) i drugih knjizevnika koji su doprineli knjizevnosti toliko da, i ako ih ne volite, o njima bi trebalo da pricate sa duznim postovanjem. Ipak je Kafkin knjizevni postupak okarakterisan kao magijski realizam. Ko je citao Proces (njegovu najbolju knjigu, uz Ameriku i Zamak) neka se seti scene kad Jozef K. ulazi u prostoriju predvidjenu za sudjenje, gde se nalaze dve, naizgled, suprotstavljene strane, za koje se na kraju ispostavi da su iz istog "tabora". Ta scena me je uplasila, u meni izazvala jezu. Jos jaci utisak je ostavila zadnja scena kada Jozefa vode na izvrsenje smrtne kazne. Setite se coveka koji se nalazi na spratu zgrade koja gleda na mesto gde treba da bude izvrsena egzekucija. On pruza ruke... Ko je to? Tu Kafka nabraja ko bi sve mogao tu da bude. A kada se udubite i shvatite da je to mogao biti Jozef K. recite da li postoji pisac (posle Dostojevskog, Getea i Kafke) koji bi bolje mogao to da napise, da unese magiju u delo. Dosta dobru psihoanalizu Franca Kafke je sacinio prof. dr. Vladeta Jerotic. Nadjite njegovu knjigu "Putovanje u oba smera" i procitajte o Kafki...
Tako da je "kriticar bez osnove" verovatno citao delo, ali ga nije razumeo. Jedno je citati, drugo razumeti.
Unique spomenu da ne cita mnogo ruske klasike... E, pa trebalo bi... Ruska knjizevnost je, po mom ukusu (a i po ukusu brojnih poznavalaca knjizevnosti - daleko boljih od mene) najbolja. Posle nje ide nemacka.
Oduzi se ova moja poruka... Ali, posto ko zna kad cu ponovo doci (zbog tehnickih razloga), moram jos nesto da dodam tj. preporucim.
Preporucujem Don Kihota od Servantesa, knjigu koja je u samom vrhu svetske knjizevnosti. Narocito bih spomenuo da Don Kihota i Sanca Pansu nikako ne smatrate kao dva odvojena lika. To je jedan lik... Ko je citao, zna o cemu pricam...

Mf Koom - 5 September 2008, 12:41

i dalje je Kafka shupak. priznajem, privukao me je na chitanje zbog stvari tog tipa, zbog Procesa prvenstveno i Metamorfoza. taj "kao pseto" momenat cu pamtiti celog zhivota, i tu jabuku u Gregoru Samsi. . . odushevljavaju me vishe kratke priche tipa
"sedenje na prozoru" mislim da se tako zove. tu je briljirao. Pocheo je da mi se sere
na stvarima kao shto je "pismo ocu" i kad sam uzeo Dnevnik njegov da ishchitam.
Beskichmeni, mali, poplashen chovek. Koliko god bio genijalan, bacio je svoj rad i trud,
a i bukvalno sve spise u vatru, shto je verovatno i bolje. . . jebo Kafku.

Natcovek - 5 September 2008, 12:44

Sto se tih pisma tice... Slazem se, mada ne bas tim recnikom...
Zato sam i pomenuo da treba procitati Jeroticev tekst o Kafki gde se i vidi zasto je Kafka bio takav... Ali je nenormalno dobar pisac!
Spisi su pobacani u vatru, mada smatram da je tu bilo jos dobrih dela...

Mf Koom - 5 September 2008, 20:36

ma kontam ja njega skroz, zato mi se i ne svidja.
i shta fali mom rechniku? :mrgreen:

Natcovek - 6 September 2008, 14:55

Ne kazem da ista fali... Vec da ne volim da takvim recnikom ocenjujem umetnost. Ne prilici... U svakom slucaju, bitno je da se razumemo... :mrgreen:
Mf Koom - 7 September 2008, 21:43

shvatam, nisam se bash pristojno izrazio, i ako sam te uvredio nechim - izvinjavam se.
jbmga, planem na Kafku i na neke teme tog tipa . . .

Natcovek - 7 September 2008, 21:52

Vredjajuci Kafku - ne vredjas mene.
Nego, cini mi se da je smorila ova diskusija o Kafki...
Ja bih presao na Homera, Dantea ili Getea...
Cekam da neko da komentar, pa cu ja zatim dati i svoj, da ne pisem sad ne znajuci da li ce se iko ukljuciti...

Natcovek - 7 September 2008, 22:05

E, da, sad pravim sajt o knjizevnosti. Planiram da obuhvata sva velika dela svetske knjizevnosti, stoga molim svakog ko ima neke elektronske knjige, eseje, podatke o knjizevnicima i propratne stvari da posalje na mail entelehio@yahoo.com
Zauzvrat ce dobiti titulu moderatora na buducem forumu tog buduceg sajta... :mrgreen:
Hvala unapred...

P.S. Pozeljno je da knjige budu na srpskom jeziku...

Mf Koom - 7 September 2008, 23:15

mislim da imam Hemingveja, Starac i More . . . i josh koju sigurno 8)

a o Kafki imam neke lichne radove, romansirane biografije i tako,
al kontam da ti to ne treba :mrgreen:

nemy - 7 September 2008, 23:16

Mene je ta knjiga jako smorila... Ono citao sam, ali brate, smara ta prica, jebala ga riba... :mrgreen:
PremijeR - 7 September 2008, 23:17

Moze li neko da okaci link za Marcelov roman ,,Zajedno sami,, mislim da se tako zove.Ako nije zabranjeno.
Mf Koom - 7 September 2008, 23:19

HAHAH! AMIN! :mrgreen:
Divine - 8 September 2008, 02:12

PremijeR pisao/la:
Moze li neko da okaci link za Marcelov roman ,,Zajedno sami,, mislim da se tako zove.Ako nije zabranjeno.

Nije al bice uskoro... Marchelo je gej, prdnem mu u oko ko psajho :cool:

edit:
imas ovde ozbiljnih knjiga preporucili ljudi, nemoj se zamarati tim govnima...

Natcovek - 8 September 2008, 09:57

Starac i more moze. U svojoj kolekciji ga nemam tj. nemam nista od Hemingveja. Imam od Amerikanaca jedino Edgara Alana Poa (koji je vrhunski knjizevnik).
A ta Kafkina pisanija bi mogao da mi posaljes, pa cu ja probrati sta bi bilo podobno da bude na sajtu, s tim sto jos nijednu e-knjigu od njega nisam nasao na srpskom jeziku. Hvala Dezurnom Bachu.

Ne vidim razlog zbog kog bi neko citao Marcelove knjige. Lepo neko rece da ljudi preporucise dobre knjige, a ti se zamaras tim govnima. Jedino ako si procitao celokupnu svetsku i domacu vrhunsku literaturu, pa sad ne znas sta ces da citas. I tad bi trebalo da razmislis da li ces procitati tu kreaturu.

Valjalo bi mi ako bi neko nasao nesto od Getea, veoma malo imam od njega.
Al' zato sto imam Dostojevskog, Cosica, Andrica, Hesea... to se ne bi mogle ni biblioteke pohvaliti :mrgreen:
I imam jos puno knjiga, uglavnom domacih, ruskih i dosta nemackih, ali eto, Kafka mi nedostaje u kolekciji.
entelehio@yahoo.com

Natcovek - 8 September 2008, 10:00

nemy pisao/la:
Mene je ta knjiga jako smorila... Ono citao sam, ali brate, smara ta prica, jebala ga riba... :mrgreen:

Nisi je razumeo...

Mf Koom - 8 September 2008, 14:37

Natcovek pisao/la:
Ne vidim razlog zbog kog bi neko citao Marcelove knjige.

aleluja.

e-books imam sledece:

Chehov - Ujka Vanja
Hemingvej - Starac i More
i Albert Ajnshtajn za pochetnike

ono shto imam o Kafki su moji lichni radovi, nisu bash sredjeni i NISU elektronske knjige,
shto shvatam da je kljuchno jelte.

shto se Hemingveja tiche, Starac i More moram da priznam, nazhalost, jeste
dobro delo. Sumnjam da ga neko nije razumeo, samo nije bio zainteresovan,
nije to visha matematika bash ali - dobro je, jbmga, pogreshio bih kada bi
rekao drugachije. Ja samo pizdim od njegove poezije, to mi je zhiv ochaj.

P.S.: Supermane, kako da ti dostavim ovo shto imam, ako ti shta treba? :mrgreen:

Natcovek - 8 September 2008, 22:09

BachDezhurni pisao/la:
shto se Hemingveja tiche, Starac i More moram da priznam, nazhalost, jeste dobro delo. Sumnjam da ga neko nije razumeo, samo nije bio zainteresovan, nije to visha matematika bash ali - dobro je, jbmga, pogreshio bih kada bi
rekao drugachije. Ja samo pizdim od njegove poezije, to mi je zhiv ochaj.

P.S.: Supermane, kako da ti dostavim ovo shto imam, ako ti shta treba? :mrgreen:

I ja smatram da je tesko ne razumeti "Starca i more". Nego sam napisao to cisto jer lik ocigledno ne shvata velicinu te Santjagove borbe sa ribom. U tome je poenta. Kapira on sta ta riba simbolizuje. To je sigurno...

A sto se slanja tih knjiga tice, dostavi mi na mail entelehio@yahoo.com, a te tvoje radove onda ne moras, ako nemas u elektronskoj formi. Kljucno je da budu u elektronskoj formi, posto planiram da sve te knjige postavim u download sekciju.
Za sad je sajt koncipiran tako da sadrzi SVE o knjizevnosti (ovo ne shvatite bukvalno, posto ne sadrzi sve, vec tezi ka tome, sto je tesko, gotovo nemoguce da se ostvari), pa mi sve moze znaciti. U ovom trenutku sajt sadrzi, bez preterivanja, gomilu knjiga, ali me nece zadovoljiti broj, vec da od svakog pisca imam ponesto. Pri tom ne mislim da na sajt postavljam knjige raznoraznih idiota tipa Agata Kristi i tome slicno, ali Hemingvej, Cehov i kompanija mogu... Jebiga, zna se sta je evergrin (ili po naski - uvek zeleno :mrgreen: )
BachDezurni, znaj da ces imati titulu moderatora na forumu buducem :mrgreen: ... Sajt bi trebalo da zavrsim uskoro, tj. cim se budem zadovoljio downloadom. Dizajn je gotov, ponesto oko pisaca treba da dodam, malo nekih eseja, ali nista posebno. Jebe me samo download.

PremijeR - 8 September 2008, 22:13

M.R.K. pisao/la:
PremijeR pisao/la:

Nije al bice uskoro... Marchelo je gej, prdnem mu u oko ko psajho :cool:

edit:
imas ovde ozbiljnih knjiga preporucili ljudi, nemoj se zamarati tim govnima...

Preporucicu uskoro nesto dobro za citanje,samo me zanimalo kako je Marcelo odradio roman. Ne ulazim u to jel gej ili nije. Mir!

Divine - 8 September 2008, 22:43

Jeste
nemy - 8 September 2008, 23:01

Ma skontao sam ja to, obradjivali smo mi tu knjigu duze vreme u skoli, samo smori dok citas...
Divine - 8 September 2008, 23:05

Brate zavisi kojim flowom citas....
nemy - 8 September 2008, 23:07

hahahahahahahaha...
Natcovek - 9 September 2008, 10:20

A je li ko citao "Lucu mikrokozmu" od Njegosa? Delo je vrhunsko!
Mf Koom - 9 September 2008, 16:43

e, poslacu ti ovih dana poshto sam trenutno na dialupu. nego, daj msn da se ne izgubi kontakt na pvt . .
unique - 9 September 2008, 21:33

Lejsa...poslao sam ti na mail...ima tamo dosto...i Agatu sam ubacio...'a'e banucu neki dan da porazgovaramo o forumu...inace...Marchelovu knjigu nisam citao...ali ko mi je sta pricao bilo je u fazonu "lozim se na Marchela...do jaja je...najjaci je", a bilo je pak nekih koji su rekli "bolje da sam kupio jeftiniji toalet papir..."...tako...
Natcovek - 9 September 2008, 22:35

unique pisao/la:
Lejsa...poslao sam ti na mail...ima tamo dosto...i Agatu sam ubacio...'a'e banucu neki dan da porazgovaramo o forumu...inace...Marchelovu knjigu nisam citao...ali ko mi je sta pricao bilo je u fazonu "lozim se na Marchela...do jaja je...najjaci je", a bilo je pak nekih koji su rekli "bolje da sam kupio jeftiniji toalet papir..."...tako...

Do jaja, kume, ali ne znam na koji si mi mail poslao? Agatu ubaci tamo gde i Marcelov jeftini toalet papir :mrgreen:
A kad Dostojevskog budes procitao, bice te sramota sto ga toliko blatis, kume :mrgreen:
A sto se foruma tice, bices moderator... :mrgreen:

unique - 10 September 2008, 11:07

kume, sta kenjas? kad sam ja blatio Dostojevskog? jednostavno nisam sklon Rusima nekako su mi antipatyicni na samoj pomisli na njih...ali nemam nista protiv...poslao sam ti na entelehio...a kad ti pocnes da slusas crnje, bice te sramota sto si belac... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Natcovek - 10 September 2008, 11:42

Ma salim se kume, skinuo sam knjige, hvala ti... Instaliraj javu, pa da se nadjemo na krstarici, posto mi MSN slabo radi...
unique - 10 September 2008, 21:02

ma 'ajde molim te da ja trosim kilobajte slobodne memorije na tebe...da instaliram javu??? salis se opet? hehe...'aj'e kad me ne bude mrzelo...stay black! peace
Natcovek - 10 September 2008, 21:34

Aj kume ne seri :mrgreen: Rasplakao si me :cry:
unique - 11 September 2008, 10:03

sorry, izvini, oprosti....
Natcovek - 11 September 2008, 20:53

Smatram da je ova tema unakazena. Nema kritika, razgovora o knjizevnosti, nesuglasica u vezi knjizevnika, niceg... Ali nadam se da ce uskoro biti. I predlazem moderatorima da brisu bezvezne poruke (narocito o onom pacovu Marcelu)...
Temu sad ne zelim da postavim, jer su sve ionako ignorisane... :cry:

unique - 12 September 2008, 10:44

'aj'e, brate, ako 'oces mozemo da se svadjamo...napravimo klasicnu forum temu....ja ti kazem Dostojevski je govno, a ti meni Nice je smrad i imao je klempave use...pa onda je tebi kazem da si ti govno koje svrsava na Tolstoja koji je cupav u bradu i u kosu (dok se nije osisao), a ti meni onda zapretis da ces da me upucas na Gagicevom i kazes mi da su Pak i Kris seronje i da ne treba da slusam takav fejk rep, a ja tebi kazem da cu da ti nabijem albume Dzordz Majkla u grlo i da cu da se popiskim na kolekciju Jesenjina, pa me ti onda isprozivas za Koelja, a sutra se vidimo u skoli i komentarisemo lektire koje imamo u ovoj godini i pijemo neki sok na zidicu... jesi raspolozen?
Natcovek - 12 September 2008, 11:18

Bez zajebancije si duhovitiji nego Nice... :mrgreen:
Ali nisi toliki genije i ne shvatas da sam ja Zaratustra i da sam dosao da vas ucim o natcoveku! :mrgreen:
Gde nadje Dzordza Majkla? Aj da si rekao Robi Vilijams, pa ajde da te razumem :mrgreen:

Natcovek - 12 September 2008, 11:31

Sad sam poceo da proucavam Heraklita, i vec posle nekoliko njegovih pametnih recenica, pozelim da umesto Natcovek stavim Heraklit (ili Mracni, kako su ga nazivali). Mocan je, da nema kud mocniji... Uzmite, citajte...
unique - 12 September 2008, 11:31

Dzordz Majkl je manji derpe, pa reko da ne budem previse srdacan...jebiga, tebra...ali ipak sam ja sofista....
unique - 12 September 2008, 11:38

to onaj 'Panta'? :-)
Mf Koom - 12 September 2008, 11:52

e, momci iz Arandjelovca, da ne znate neku Mariju shto ne zna da kazhe R?
potpisivala se kao Blondy ranije . . .

Natcovek - 12 September 2008, 12:15

BachDezhurni pisao/la:
e, momci iz Arandjelovca, da ne znate neku Mariju shto ne zna da kazhe R?
potpisivala se kao Blondy ranije . . .

Mora ovaj Unique da pise odakle je, sad covek zna i moze da mi upadne na gajbu i da pokrade sve elektronske knjige... :mrgreen:
A koje je godiste ta Marija? Posto ja nisam imao internet jedno par godina, pa sam ga uveo tek pre 2 nedelje, tako da ne znam ko je to... Reci mi koje je god, pa cu ti reci...

Mf Koom - 12 September 2008, 12:55

87.o, ja mislim. sudirala je neku turistichku, lozhila se na rap i tako . . .
Natcovek - 13 September 2008, 00:22

BachDezhurni pisao/la:
87.o, ja mislim. sudirala je neku turistichku, lozhila se na rap i tako . . .

E pa ne znam... Zao mi je... :cry:

unique - 13 September 2008, 13:12

ne znam...a sta vise me i ne zanima... :-)
Mf Koom - 13 September 2008, 17:09

pa dobro, pitao sam samo . . . mislim da je vodila nekad neki forum vezan za hiphop . . .
Natcovek - 13 September 2008, 23:03

JEBIGA
unique - 14 September 2008, 11:16

ma ze'am se...al' ne znam stvarno...
Natcovek - 14 September 2008, 17:47

Kako se zove ova tema? Procitajte :pravila:
Mf Koom - 14 September 2008, 18:22

ok, ok - bak 2 tha subject . . .
Kishmanijak - 14 September 2008, 20:13

biblija, i to je to...
Najbolja knjiga na svetu

Natcovek - 14 September 2008, 20:36

Kishma Beatz pisao/la:
biblija, i to je to...
Najbolja knjiga na svetu

Sta je to? :mrgreen:

unique - 14 September 2008, 23:38

ono sto je "hriscanima" takozvana "biblija" meni je "Antihrist" by cika Fridrih
Mf Koom - 15 September 2008, 09:20

mora se priznati da i Sveto pismo ima svoju umetnichku vrednost . . .
frimen ej bre - 15 September 2008, 10:24

youtube je pun dobrih knjiga ...
Mf Koom - 15 September 2008, 19:20

Okruzni Sajfer pisao/la:
youtube je pun dobrih knjiga ...

vaistinu . . .

Natcovek - 15 September 2008, 23:02

BachDezhurni pisao/la:
mora se priznati da i Sveto pismo ima svoju umetnichku vrednost . . .

I umetnicku, i duhovnu... To sve zavisi kakav citalac ima stav i da li je religiozan ili nije... Tema je veoma opsirna, da je ne pocinjemo?
A Unique samo neka cita Nicea... Da vidim kakav ce postati... :mrgreen:

Natcovek - 15 September 2008, 23:07

unique pisao/la:
ono sto je "hriscanima" takozvana "biblija" meni je "Antihrist" by cika Fridrih

zakuni se...

Mf Koom - 16 September 2008, 11:05

Natcovek pisao/la:
Tema je veoma opsirna, da je ne pocinjemo?

ja neću ako ti nećeš :mrgreen:

Natcovek - 16 September 2008, 11:37

BachDezhurni pisao/la:
Natcovek pisao/la:
Tema je veoma opsirna, da je ne pocinjemo?

ja neću ako ti nećeš :mrgreen:

Meni tema odgovara, ali ne znam koliko njih bi zelelo da se upusti u to...
Pocnite, pa da vidimo dokle cemo stici... :mrgreen:

evil - 18 September 2008, 15:05

moderatori sredite ovaj sljam sa ove teme.
Mf Koom - 18 September 2008, 19:21

eo pishno sam u gaće bte . . .
Natcovek - 18 September 2008, 20:00

evil pisao/la:
moderatori sredite ovaj sljam sa ove teme.

Kakav sljam? Ne znam sta ti smatras sljamom...

a[dRe]naline - 20 September 2008, 00:37

Citat:

Natcovek - 20 September 2008, 21:02

a[dRe]naline pisao/la:
Citat:

Ja nazalost nisam... Ali sam cuo par pozitivnih komentara... Planiram i njega da citam, ali sam sada vise u fazonu filosofije. Kada procitam Marka Vidojkovica, dacu svoj komentar.
Je l' bese on napisao "Sve crvenkape su iste"?

Tormentor - 21 September 2008, 21:54

Upravo pročitao Ujka Vanju.
Fino je ono,meni barem.

ZoX - 21 September 2008, 22:01

Tormentor pisao/la:
Upravo pročitao Ujka Vanju.
Fino je ono,meni barem.

ja tek treba da chitam... a mrzi me samo tako.... zanimljivije je ovde chukati se.... :rofl: :lol2: :lol2:

Tormentor - 21 September 2008, 22:04

pročitaj,bićeš drugi čovek :o
i nije nešto dugačka.

Natcovek - 21 September 2008, 22:40

Ujka Vanja je fantasticno delo...
FactoR - 23 September 2008, 22:41

Natcovek pisao/la:
Ujka Vanja je fantasticno delo...

Ma sranje,citao sam Ujka Vanju za lektiru,to je govno zivo,ako volite ulicnu spiku,fajt i tako to najbolje je "Kad su cvetale tikve"

Tormentor - 23 September 2008, 23:31

čitao sam i to valjda,dobro je isto
FactoR - 24 September 2008, 21:34

Tormentor pisao/la:

Mnogo je mocna knjiga,radi se o nekom momku za vreme SFRJ koji je nesto poceo da trnira box pa prica svoje dozivljaje,spika se najvise vrti oko njegovog zivota,a box je samo usputna tema,meni se mnogo svidja...

Mf Koom - 25 September 2008, 09:52

chitao sam, i stvarno ima lepih momenata ali ne mozhesh reci da je Ujka Vanja sranje . . .
predrkano je bte . . . :mrgreen:

Natcovek - 25 September 2008, 11:43

Ujka Vanja, kao uostalom sve od Cehova, je delo koje stvarno vredi u knjizevnosti... Anton Pavlovic Cehov je jedini knjizevnik za kojeg ja znam da je uspeo da u tako kratke pripovetke unese toliko psihologije, obrta, zanimljivosti, sto ga konacno i cini najboljim u domenu "kratke pripovetke".
Sto se Tikvi tice, knjiga mi se jako svidela, pre svega jer sam veliki ljubitelj boksa, iako boks u knjizi nije prioritetan. Dragoslav Mihajlovic je (zbog cega ga jos vise gotivim) bio veliki protivnik Titovog rezima (BachDezhurni da promenis tu sliku :mrgreen: ), a i dosta je slobodnije pisao knjigu ubacivsi i zargonske izraze... Ljuba sampion je Ljuba sampion...
A, inace, "Kad su cvetale tikve" su prevedene na preko 15 jezika...
Nego, zanima me, sto smo toliko zatajili sa Dostojevskim? O njemu ima najvise da se prica... Pre svega, sta ste od njega procitali?

Tormentor - 25 September 2008, 16:10

FactoR pisao/la:
Tormentor pisao/la:

Mnogo je mocna knjiga,radi se o nekom momku za vreme SFRJ koji je nesto poceo da trnira box pa prica svoje dozivljaje,spika se najvise vrti oko njegovog zivota,a box je samo usputna tema,meni se mnogo svidja...

da da čitao sam,odlično je.

Natcovek - 30 September 2008, 19:49

Zatajismo nesto sa ovom temom... Jebiga...
Natcovek - 30 September 2008, 22:48

Natcovek pisao/la:
Zatajismo nesto sa ovom temom... Jebiga...

Tacno, i ja mislim tako... Premalo odgovora, samo ti nesto pises Natcovece... Alal ti vera...

FactoR - 30 September 2008, 23:15

Epa brate sta ces,kad je pola foruma nepismeno :lol: Zezam se... :D
Natcovek - 1 October 2008, 14:27

FactoR pisao/la:
Epa brate sta ces,kad je pola foruma nepismeno :lol: Zezam se... :D

:mrgreen:

Milichica - 1 October 2008, 22:03

Ja citam Kir Janju, za lektiru. Ne znam da li treba da naglasim da nista ne razumem. Mnogo me nervira onaj grcki... Ove godine za lektiru imam i Kad su cvetale tikve, cujem svi kazete da je knjiga super, znaci da citam?
Baseline - 1 October 2008, 22:13

knjige Lise Forrest
Natcovek - 1 October 2008, 22:14

Kir Janja je fino delo s tim sto ja Sterijina dela i ne gotivim mnogo... Previse me podsecaju na tudja dela... A sto se tice Tikvi, ne znam sta da ti kazem... Knjiga je vise za muskarce :mrgreen:
Salim se... Fina knjizica... Ima Dragoslav Mihajlovic jos jedno odlicno delo - Goli otok. Strasno delo... Citaj sve... Posebno ono sto ide za lektiru.
Preporucujem "Majstor i Margarita" od Mihaila Bulgakova... Savrseno delo...

Milichica - 1 October 2008, 22:26

Ma ja od tih lektira bas retko sta citam, nego imam one interpretacije pa se na to vadim. Ali tikve cu bas da procitam... 8)
Debeli - 1 October 2008, 22:29

Milichica pisao/la:
Ma ja od tih lektira bas retko sta citam, nego imam one interpretacije pa se na to vadim. Ali tikve cu bas da procitam... 8)

cerko preporucujem ti da citas...oduzece ti malo vise vremena a mnogo ce te vise opismeniti...

Milichica - 1 October 2008, 22:41

Pa citam ja ovako dosta tj. ranije sam mnoogo vise nego sada, ali svejedno citam prilicno. Nego lektire mi bas i ne idu...
Debeli - 1 October 2008, 23:15

realno ima kul ima i smor lektira
recimo nikom necu preporuciti da procita anu karenjinu. najveca glupost ikada napisana

cofi - 1 October 2008, 23:20

starac i more, cekajuci godoa, pobednici diskusija na temu lektira, kao i dervis i smrt

cita neko nesto van lektira?

Baseline - 1 October 2008, 23:23

e da
fromm - umijece ljubavi
luis spens - istorija atlantide

a nishta bez bukowskog

Milichica - 1 October 2008, 23:28

Ja trenutno van lektire citam Devojku sa bisernom mindjusom, a moracu da uzmem i Nevini svet, kaze moja drugarica da je knjiga baas gadna... :lol:
Debeli - 1 October 2008, 23:56

cofi pisao/la:
starac i more, cekajuci godoa, pobednici diskusija na temu lektira, kao i dervis i smrt

logicno da da...nego se ovde vrsi adolescentska rasprava o tome sta je najbolje za profesorku srpskog blaaa

pa toliko knjiga van lektire koje su perfektne.
Igo - Covek koji se smeje
svaka recenica jebena mudrost jebote.

Natcovek - 2 October 2008, 22:34

Quake pisao/la:
recimo nikom necu preporuciti da procita anu karenjinu. najveca glupost ikada napisana

Ana Karenjina glupost? Ne bih rekao...

Natcovek - 2 October 2008, 22:44

Quake pisao/la:
cofi pisao/la:

logicno da da...nego se ovde vrsi adolescentska rasprava o tome sta je najbolje za profesorku srpskog blaaa

pa toliko knjiga van lektire koje su perfektne.
Igo - Covek koji se smeje
svaka recenica jebena mudrost jebote.

Slazem se za Igoa.

Tormentor - 2 October 2008, 22:51

Natcovek pisao/la:
Quake pisao/la:

Ja moram da se složim s kvejkom.
reč majci,sranje je vanzemaljsko :lol:
sledeća koju čitam je 'Starac i more' inače.
Kir Janja smara.

Natcovek - 3 October 2008, 14:35

Tormentor pisao/la:
Natcovek pisao/la:
Quake pisao/la:

Kir Janja smara.

OK, vase misljenje, ali i ja, a i gomila mnoooooogo boljih kriticara drugacije gledaju na Anu Karenjinu.
Drago mi je da je malo zazivela tema...

unique - 3 October 2008, 22:49

kriticari seru...mislim preteruju malo...Ana Karenjina je vnugo na kub 6 stepena univerzumske skalarne jedinice sranja...mada ima malo dulji smisao, sto je malo vadi...al' kad vidis kroz kakva govna treba da prodjes dok stignes dotle-nakani se...peace...
Natcovek - 3 October 2008, 23:55

unique pisao/la:
kriticari seru...mislim preteruju malo...Ana Karenjina je vnugo na kub 6 stepena univerzumske skalarne jedinice sranja...mada ima malo dulji smisao, sto je malo vadi...al' kad vidis kroz kakva govna treba da prodjes dok stignes dotle-nakani se...peace...

Banujte unique-a!!! :ban:
On je na dopu :dope:
Na mozgu fura fabricku gresku :error:

Dobro, sto se tice Ane Karenjine, ne kazem da je sad to najvece delo ikad napisano, ali mnogo toga u sebi krije... Pojam osvete, pojam krivice, pojam disharmonije, mislim tesko je stvarno, sto Unique kaze, proci kroz sve to dok ne proniknes do sustine. Meni se, licno, knjiga jako dopala... Hajde, ako vam je smorna i sve to, zasto je to najolajavanija knjiga ikad? Smara vas i Kir Janja, pa je ne pljujete toliko... :mrgreen:

kavabanga - 4 October 2008, 01:43

bezveze je ana

Franc Kafka - Proces je meni extra knjiga (to nam je bila i lektira)

chak i strule ima jedan panch koji oslikava danashnju Srbiju: "A procesi traju k'o da vodi ih Kafka..."

Stvarno dobra knjiga, prochitajte

Tormentor - 4 October 2008, 01:55

Natcovek pisao/la:
Tormentor pisao/la:
Natcovek pisao/la:
Quake pisao/la:

Kir Janja smara.

OK, vase misljenje, ali i ja, a i gomila mnoooooogo boljih kriticara drugacije gledaju na Anu Karenjinu.
Drago mi je da je malo zazivela tema...

Ma da,ok je to,i ovaj unique se proserava sad s ovim,činjenica je da ti znaš mnogo više ovde od nas i to se važi dakle.To je ono,za neke stvari jednostavno ne postoje ukusi,il ti se sviđa ili si retardiran(nisi načitan).
Ja sam ovo u zagradi :cool:

dc - 4 October 2008, 02:24

ja sam u 4-toj godini srednje zavrsio maturski iz srpskog jezika i knjizevnosti sa knjigom ana karenjina....

knjiga je jako dobra.....drage volje sam cita tolstoja dok sam citao,sad nazalost slabo imam vremena...

inace eto preporuka od mene-autostoperski vodic kroz galaksiju...ali samo ako niste vec gledali film...

Natcovek - 4 October 2008, 15:54

Naravno da su ukusi razliciti, ali mnogo glupo zvuci kad za neku knjigu kazes - "e to je sranje zivo!" ili tome slicno... Naravno, opet naglasavam, ukusi su razliciti...
A sto se tice Franca Kafke - covek je legenda! Onaj prosto uvlaci u knjigu kao zivo blato. Citajuci "Proces" stice se utisak da si u knjizi koliko god to zvucalo kao kakva otrcana fraza, a i sva njegova dela su upravo sacinjena iz nekih fragmenata, kako bi se to moglo reci, zasnovana su na principu snova... Svi njegovi likovi se krecu kao u snu, tako da se i citaocu moze desiti da ga stvarno knjiga upije... Posebno mi se dopada sto ne kazuje gde se koji predmet nalazi, vec prepusta citaocu da sam predmet svrsta gde zeli. Tim ne gomila reci dzabe i ne smara citaoca da pamti gde se sta nalazi... Jedina mana mu je sto ima jako slabo (gotovo nimalo) desavanja koja se dogadjaju u prirodi... Ali OK. "Preobrazaj" mu je jaka pripovetka, to preporucujem...

unique - 4 October 2008, 17:41

'coveku se samo mnogo dopada Tolstojev look... :-) oke...ja se mozda proseravam, ali ja ipak nisam to u zagradi...a i ovo (sve) je vise kao interna sala upucena mom niggeru Saletu...tako da ne'am nista protiv Karenjine i onih koji je gotive...rekoh da je ja ne gotivim, doduse preterao sam sa primesama mog stava...izvinjavam se...tako...peace... P.S. Kafka ekvivalentno mnogo do jaja cikica...
Natcovek - 4 October 2008, 19:53

Sta fali Tolstojevom izgledu? :mrgreen:
A i kao lik je bio dosta zanimljiv... Nadjite negde na internetu, posebno na hr.wikipedia.com jer na nasoj nema mnogo o Tolstoju... Najjaci lik!
A Kafka je mnooooooooogo jak cikica!
A najjaci je Dostojevski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dc - 4 October 2008, 20:08

proces sam procitao takodje i knjiga je dosta......hmm cudna
sami dogadjaji odstupaju od nekih logicnih niza dogadjaja i bukvalno me je teralo da citam i citam dok ne vidim sta ce se deseti vise...

Natcovek - 4 October 2008, 20:10

diablo pisao/la:
proces sam procitao takodje i knjiga je dosta......hmm cudna
sami dogadjaji odstupaju od nekih logicnih niza dogadjaja i bukvalno me je teralo da citam i citam dok ne vidim sta ce se deseti vise...

A tek "Zamak"?
A sto se procesa tice, na momente me je uplasio... Tako je napisan kao da iz njega kulja neka magija... Mnoooooooooogo je dobar!!!

Weebo Evil d:) - 5 October 2008, 02:16

Natcovek pisao/la:
a[dRe]naline pisao/la:
Citat:

Ja nazalost nisam... Ali sam cuo par pozitivnih komentara... Planiram i njega da citam, ali sam sada vise u fazonu filosofije. Kada procitam Marka Vidojkovica, dacu svoj komentar.
Je l' bese on napisao "Sve crvenkape su iste"?

Dodjoh i ja.
Dap - Vidojkovic je pisao Crvenkape. Dobra knjiga. Ako zelite da ga citate, krenite redom - od "Plesa sitnih demona", pa do poslednje knjige - zbirke "Bog ti pomog'o". Chitljiv je, duhovit kojekude, premda ume da se zanese i smori malko. Nikako ga ne smatram za artista, jbg, ali lik ima kefalo, stav, a zgotivicete ga ako ni zbog cega drugog, onda zbog bunta. Preporucujem "Kandze" - one jesu umetnicko delo. Sve u svemu, volim Marka.

Weebo Evil d:) - 5 October 2008, 02:36

Uzgred, takodje preporucujem Hesea - Demijan (videh neko vec jeste), kao i ostala njegova dela, a i koristim priliku da izreklamiram mladjanog Ivicu Ilica, autora zbirke Altumsilentium. Mislim da se knjiga ne nalazi u slobodnoj prodaji, ali ne drzite me za rec. Neke od prica i pesama mozete naci na http://www.myspace.com/altum_silentium . Samo nemojte odmah drvlje i kamenje. Respect za otvaranje ovakve teme. :->

P.S. Sto se tice Shelicevog romana, ukoliko vam se ne dopada Puzzle Shock, verovatno vam se ni roman nece svideti jer je totalno marcelovski. Moje misljenje - originalno, vredi procitati.

Natcovek - 5 October 2008, 15:24

Citao sam pesme, nazalost, ne mogu ih bas mnogo pohvaliti. Vidi se neka vizija, neki talenat, ali nimalo ne volim pesme bez rima, bez silabickog stiha i cezure... Nekako me sve to podseca na neki buntovnicki stil koji je, (ispravite me ako gresim), u poeziju doneo i razradio Majakovski... Svidjaju mi se pojedine reci i neki put se vidi da stvarno ima sta da kaze, ali reci koje posle toga dodju opet bivaju plasticne.
Sto se pricica tice, neke su jako zanimljive, lepo osmisljene, i to je adut mladog pisca... Mislim da bi mogao vrlo lako postati jako zapazen bas zbog njih. Naravno, pritom ne mislim da bi to uspeo sa ovim trenutnim pricama, ali postace ako nastavi ovako. Bravo za price! Neke su stvarno fantasticne, onako bas fantasticne!
Citao sam i Selicevu recenziju koja samo velica neke stvari koje mladi Ivica nije ni uzeo u obzir. Opet, za Marka Selica moram opet da kazem da je, jednostavno, decko koji je zalutao... A sto se tog njegovog romana tice, ako je slican njegovim pesmama, neka hvala...
Sve u svemu, Ivica ima perspektivu (i to veliku), ako se bude vise obazirao na doterivanje reci i stihova. Neka mu uzor za to bude Edgar Alan Po. Ivice, samo napred! Opet ja moram spomenuti pricice... Sjajne su...
I Demijan je dosao na red... Vec sam ga spominjao, i rekao da je, naravno, potrebno prvi procitati Dostojevskog i Nicea, kao i Frojda. To nije nuzno, ali ako zelite uopste shvatiti u potpunosti Hesea, treba se malo potruditi...
A Marko Vidojkovic ce morati jos da ceka... Nemam puno vremena za njega.
Od domacih sadasnjih pisaca i njihovih knjiga, preporucujem "Ludacki rukopis" od Dragana Lakicevica... Odlicno delo...

Weebo Evil d:) - 5 October 2008, 15:51

Iscrpno, moram priznati. Sto se Ivice tice, svakako da ima mesta za napredak, a ja sam slaba upravo na taj izraz bunta (da, Majakovski je d:))), a i smatram da sa svoje 24 godine odlicno radi to sto radi. Ima mnogo toga da kaze, ali jos uvek se trazi, kao sto si vec primetio. Ne luta, to je bitno, samo se nadam da s vremenom nece postati monoton.
Tormentor - 5 October 2008, 16:03

ovaj natčovek me oduševljava svojim znanjem :->
jesi ti završio književnost il nešto tako ? :)

unique - 5 October 2008, 18:07

Citat:
(od rusa)

Amin!

tako...i nije zavrsio knjizevnost..jedva je prosao i tri 'dine gimnazije...znam..."I was there"...al' je vazda bio jedan ostroumno nacitani talentovani belac!

Natcovek - 5 October 2008, 19:34

unique pisao/la:
Citat:
(od rusa)

Amin!

tako...i nije zavrsio knjizevnost..jedva je prosao i tri 'dine gimnazije...znam..."I was there"...al' je vazda bio jedan ostroumno nacitani talentovani belac!

Tako je... Sad sam cetvrta godina, ali planiram da upisem knjizevnost...

unique - 5 October 2008, 20:12

i verujem u njega...fo' real...one love!
dc - 5 October 2008, 21:42

ja sam isto prvobitno hteo da upisem knjizevnost...

ali eto nije me htelo..

steta..

Tormentor - 5 October 2008, 23:02

da se tera u kurac i starac i more.
jebem ti knjgu bre,ja čitam 100strana kako on plovi morem dok ga vuče riba.
kakvo govno,ne verujem!

unique - 5 October 2008, 23:17

Mislim da je to najgore Hemingvejevo delo...stvarno je smor...ima neku ideologiju (znam da nije prava rec), ali previse nejasno izjasnjenu...pretpostavljam da je kljuc odnos i poimanje velicina...i moram da se ogradim-cisto moje misljenje...da ne bude zabune...
Natcovek - 5 October 2008, 23:23

Opet vi o tome kako je svaka knjiga sranje... Pa kako "Starac i more" sranje? Ta knjiga je jako dobra sto se tice simbolike... A mislim da je namerno ta simbolika dosta uopstena, jer se moze primeniti na bilo koji segment zivota... Kako sranje? Kako? Niste vi dobro procitali, procitajte jos jednom... :mrgreen:
Natcovek - 5 October 2008, 23:30

diablo pisao/la:
ja sam isto prvobitno hteo da upisem knjizevnost...

ali eto nije me htelo..

steta..

Steta... I ja se plasim istog ishoda u mom slucaju............. :cry:

unique - 5 October 2008, 23:40

brate, molim te...A Agata Kristi? meni se svidja na odredjen nacin i to...ima vrednost...kao svaka knjizevna "skripta"...:-) naravno ne mogu da poredim Ernesta i Agatu...ali koristice za odskocnu dasku..."Starac i more" nema uopstenu poentu...vec ima jednu jako tanku neprimetnu poentu...vise je knjiga za odvlacenje paznje...
Tormentor - 6 October 2008, 00:04

Ok,ovo sam napisao kad sam pročitao prvi deo i ovu njegovu borbu s ribom.
Posle kad su došle one ajkule postaje malo bolje,al je ovaj starac jebeni rambo,ubio je 70 ajkula jebote,al opet,drži taj deo pažnju,prvi deo me je psihički poremetio od dosade.

Natcovek - 6 October 2008, 14:22

Da se ne lazemo - najbolji americki pisac je Edgar Alan Po!!! Onaj covek krca bolje od 5 Hemingveja i 1500 Agata... Neprejebiv je... On je u knjizevnost uneo taj kriminalisticki zanr (ako ga tako smem nazvati), a Agata Kristi je samo jedna bleda senka dobrog pisca. Nema ona veze sa knjizevnoscu...
Sto se Hemingveja tice, ne volim bas taj njegov "reporterski" stil iako ga kapiram, ali mi se delo "Starac i more" jako dopalo, jer je nekako na naivan i pomalo detinjast nacin prikazana sama borba... A u celini, delo nimalo nije naivno... Ali nimalo...
Jeste Santjago Rambo, jeste... :mrgreen:

Mf Koom - 6 October 2008, 15:03

Natcovek pisao/la:
Da se ne lazemo - najbolji americki pisac je Edgar Alan Po!!!

amin

unique - 6 October 2008, 17:38

x3
Debeli - 7 October 2008, 10:54

Starac i more je po mom misljenju odlicna knjiga. Jeste da je ernest malo smorio sa ribom i to ali je brate knjiga sa takvom simbolikom da to nije normalno...
Natcovek - 7 October 2008, 13:45

Pa nije covek za dzabe dobio Nobelovu nagradu...
unique - 7 October 2008, 15:18

to stoji...ali smara!!!
Tormentor - 7 October 2008, 16:05

ja ću tako s vremena na vreme da čitam knjige i kažem šta mislim sa aspekta neznalice a vi se svađajte :->
Debeli - 7 October 2008, 17:26

Tormentor pisao/la:
ja ću tako s vremena na vreme da čitam knjige i kažem šta mislim sa aspekta neznalice a vi se svađajte :->

unique - 7 October 2008, 19:35

ne bih ovo svrstao u svadje...? normalne debate...razliciti stavovi...svako moje obracanje shvatite kao individualno misljenje jednog "strastvenog" citaoca...
Tormentor - 7 October 2008, 19:37

skontaj smajli

zato sam ga i stavio 8)

Debeli - 7 October 2008, 19:42

Tormentor pisao/la:
skontaj smajli

zato sam ga i stavio 8)

stavio sam grinsmajl bas zato sto sam skonto G_G

unique - 7 October 2008, 21:07

:cool:
Natcovek - 7 October 2008, 23:16

unique pisao/la:
:cool:

Kakav odgovor, fasciniran sam... :mrgreen:

WEbad - 8 October 2008, 18:23

el citao neko kupoholicarku? kakva je?
unique - 8 October 2008, 19:07

wtf je to?
Debeli - 8 October 2008, 23:57

WEbad pisao/la:
el citao neko kupoholicarku? kakva je?

ja sam kao hteo da uzmem da procitam to ali me prosla zelja...nemam pojma.... enibadi ?

Natcovek - 9 October 2008, 15:48

Stvarno ne znam sta je to... Nikad cuo, iskreno... Mene to asocira na neko kupanje ili kupovinu... Kao alkoholicarka sto voli alkohol, tako kupoholicarka voli kupanje ili kupovinu :mrgreen:

Bez zajebancije, sta je to?

WEbad - 9 October 2008, 16:22

spomenuo mi neko ranije za tu knjigu pa video kad se vracao s faksa u knjizari da ima 5-6 dela pa ne znam ko je ni sta je pa reko se konsultujem prvo pre nego uzmem nesto sto ne valja (citaj izfeminizirano)
:)

Natcovek - 9 October 2008, 23:06

A ko je napisao to? Stvarno nikad nisam cuo za to, pa sad i mene interesuje sta je...
dc - 10 October 2008, 01:25

ja sam nasao samo ovo i to je to

http://www.yu4you.com/ite.../item_6221.html

Milichica - 10 October 2008, 06:11

Kupoholicdarka ima 5 delova (Tajni svet snova jedne kupoholicarke, Kupoholicarka u inostranstvu, Kupoholicarka staje na ludi kamen, Kupoholicarka i sestra i Kupoholicarka i beba), napisala je Sofi Kinsela.Ne preporucujem je nikome odavde jer definitivno nije u stilu nikoga od vas. U principu je klasican zenski tinejdz. Glavni lik je nepopravljiva shopoholic, i zbog toga ima probleme u svih 5 delolova (citaj: uvaljuje se u sranja jer non-stop prelazi dozvoljeni minus u banci, a nema kako da vrati). I tako celu knjigu ona pravi sranja, a onda je na kraju uvek neko izvuce. Mada je prilicno komicno napisano.
cofi - 10 October 2008, 12:47

jel procitao neko grabljivicu?
unique - 10 October 2008, 15:02

znaci smoreniji sinopsis (Kupoholicarka) nisam procitao u zadnjih 8 zivota...
Natcovek - 10 October 2008, 15:46

To je gore od Isidore Bjelice i Anabele Basalo zajedno... Bar po onome sto kazete...
Milichica - 10 October 2008, 20:22

Pa ovo je bilo moje misljenje, onako kako ja mislim da biste vi gledali na ovu knjigu. Osim toga, pa ljudi ovo je jednostavno POTPUNO zenska knjiga... :o
Natcovek - 10 October 2008, 21:55

Kapiram ja sve to, i ne kritikujem je jer je nisam procitao... Ali na takvu temu trositi 5 knjiga? Pa mnogo, sto jes' jes'... Rat i mir ima 4 dela... A ovo 5... :mrgreen:
Tormentor - 11 October 2008, 02:26

cofi pisao/la:
jel procitao neko grabljivicu?

al moram uskoro stvarno da je pročitam :->

unique - 11 October 2008, 17:22

a sad me sve vise intrigira zenski mozak...stvarno previse slozena formacija...ko je umnik koji je napisao toliko retardirano delo da se zove Kupoholicarka, pritom je ime glavne junakinje Shopaholic ili tako nesto? oke...izvinjavam se...necu nista da hejtujem...reakcija sa premalo razmisljanja...bez uvrede ka bilo kome...al' ja i dalje ne shvatam...
Natcovek - 11 October 2008, 21:03

unique pisao/la:
a sad me sve vise intrigira zenski mozak...stvarno previse slozena formacija...ko je umnik koji je napisao toliko retardirano delo da se zove Kupoholicarka, pritom je ime glavne junakinje Shopaholic ili tako nesto? oke...izvinjavam se...necu nista da hejtujem...reakcija sa premalo razmisljanja...bez uvrede ka bilo kome...al' ja i dalje ne shvatam...

:haha:
kraljino...

unique - 12 October 2008, 00:12

hvala, hvala...
unique - 12 October 2008, 10:33

Kakve su reakcije na "Magicni krug" od Ketrin Nevil? to je prvo sto mi je zapalo u oci trenutno...bacih pogled na policu i to mi prvo privuce paznju...
Natcovek - 12 October 2008, 16:07

unique pisao/la:
Kakve su reakcije na "Magicni krug" od Ketrin Nevil? to je prvo sto mi je zapalo u oci trenutno...bacih pogled na policu i to mi prvo privuce paznju...

To je neki fazon kao Kupoholicarka?

unique - 12 October 2008, 17:34

ne bih rekao da <Kupoholicarka> :lol: (izvin'te moram da se nasmejem...) moze da se svrsta u zanr inteligentnog trilera (sa naglaskom na INTELIGENTNOG) prozetog istorijskim cinjenicam i dogadjajima, pod velom misterije...mada...sve je moguce...
Natcovek - 12 October 2008, 22:06

unique pisao/la:
ne bih rekao da <Kupoholicarka> :lol: (izvin'te moram da se nasmejem...) moze da se svrsta u zanr inteligentnog trilera (sa naglaskom na INTELIGENTNOG) prozetog istorijskim cinjenicam i dogadjajima, pod velom misterije...mada...sve je moguce...

A kakva je to knjiga? Ta sto si spomenuo?

Natcovek - 12 October 2008, 22:52

unique pisao/la:
izvin'te moram da se nasmejem...)

Delfagor - 13 October 2008, 02:56

unique pisao/la:
znaci smoreniji sinopsis (Kupoholicarka) nisam procitao u zadnjih 8 zivota...

u poslednjih:)))

i ja to nisam ni zeleo da chitam...niko mi ne bi vratio tih par dana zivota.

unique - 13 October 2008, 16:18

greska...jebiga...poslednjih...
a ta knjiga koju sam spomenuo je takva kakvu Kupoholicarku ne mogu cak ozbiljno ni da predstavim...tipa Da Vincijev kod, Tajna vecera, Tacka Prevare i ostali trilercici...lepo...relaksirajuce, lako citajuce, a zajebano...(bar mislim...) ako kapiras?

Natcovek - 13 October 2008, 20:43

unique pisao/la:
greska...jebiga...poslednjih...
a ta knjiga koju sam spomenuo je takva kakvu Kupoholicarku ne mogu cak ozbiljno ni da predstavim...tipa Da Vincijev kod, Tajna vecera, Tacka Prevare i ostali trilercici...lepo...relaksirajuce, lako citajuce, a zajebano...(bar mislim...) ako kapiras?

Licno ne volim tak'e knjige, kapiram da su relaksirajuce i to sve, ali ne bih da se zaglupljujem... Ja se drzim klasika, oni me za sad nisu izneverili... A ni Kupoholicarka, koja je obimnija od "Rata i mira" i "Bozanstvene komedije" zajedno... Salim se, ne citam te trilere, ali necu sad drvlje i kamenje po njima...

unique - 13 October 2008, 20:49

neces da se zaglupljujes???...a gotivis Anu Karenjinu??? wtf? neka mi neko objasni ovu jebenu logiku... :shock:

:mrgreen: ozbiljno...i veruj...ovakve knjige su cesto kompleksinje i didakticnije od nekih "klasika"...

Natcovek - 13 October 2008, 22:50

unique pisao/la:
neces da se zaglupljujes???...a gotivis Anu Karenjinu??? wtf? neka mi neko objasni ovu jebenu logiku... :shock:

:mrgreen: ozbiljno...i veruj...ovakve knjige su cesto kompleksinje i didakticnije od nekih "klasika"...

Aj ne seri...

Natcovek - 13 October 2008, 23:59

unique pisao/la:
kompleksinje

Kompleksinje ili kompleksnije?

Debeli - 14 October 2008, 00:04

^

brate
greska pri kucanju
nije smesno

Natcovek - 14 October 2008, 00:19

Alko Kvejk pisao/la:
^

brate
greska pri kucanju
nije smesno

Znam, ali ja njega volim da zezam... Nije greska u kucanju, nego ljakse ne zna te KOMPLEKSNIJE reci... :haha:

jaaz - 14 October 2008, 04:21

nisam citao sve strane, nemam toliko zivota, ali mi je drago da ovakva tema ima dosta strana. pametan neki batica ovaj K-vejk 8)
u svakom slucaju nisam sve pogledao ali preporucio bih svakom ko nije bas neki fan citanja, bolje da se izrazim - hvali se da u zivotu nije procitao ni jednu knjigu, ili je dete-shakal kakvih ima mnogo, pogotovu po blokovima da procita:

Entoni Bardzis - Paklena Pomorandza

znam znam, kultno sranje, ima i film itd. ali obavezno juriti verziju sa poslednjim tj. 21. poglavljem, koje neke verzije ne sadrze a svakako je bitno procitati ga.
ovo izdanje sto ja imam izdao je "agoritam"

eto
uzivajte...

ps trenutno citam 4 knjige u isto vreme, jeste da je konfuzno al sta da radim kad se izlozim ko manijak cim cujem preporuku
citam:
Bernhard Slink - Citac
Henrik Sjenkjevic - Quo Vadis?
Djordjo Faleti - Ja Ubijam
Florens Skovel Sin - Igra Zivota (i kako je igrati)

za sad preporuka za svaku ali kad zavrsim dajem pun koment i neku mini recenziju ako treba...

Natcovek - 14 October 2008, 13:37

jaaz pisao/la:

Bravo majstore...

Delfagor - 14 October 2008, 14:02

unique pisao/la:
a gotivis Anu Karenjinu???

kako ja ne volim rusku knjizevnost ej...realno,ono je umetnost napisati,ali i previshe su detaljisti...ako knjiga ne drzi paznju,moze da bude ne znam koliko estetski dobra,uzalud.

Natcovek - 14 October 2008, 21:12

Delfagor pisao/la:
unique pisao/la:

kako ja ne volim rusku knjizevnost ej...realno,ono je umetnost napisati,ali i previshe su detaljisti...ako knjiga ne drzi paznju,moze da bude ne znam koliko estetski dobra,uzalud.

Naravno, ali ne mozes to reci za ostatak ruske knjizevnosti... Puskin je zanimljiv do bola, zatim Dostojevski, i Gogolj ima zanimljivih momenata... A ni Tolstoj nije uvek dosadan... Meni nije ni Ana Karenjina dosadna, ali Rusi su nenadmasni u knjizevnosti... NENADMASNI!!!

Natcovek - 14 October 2008, 21:19

Delfagor pisao/la:
realno,ono je umetnost napisati

I umetnost i genijalnost...

jaaz - 16 October 2008, 02:20

Natcovek pisao/la:
jaaz pisao/la:

Bravo majstore...

8)

Debeli - 16 October 2008, 20:51

Delfagor pisao/la:
unique pisao/la:

meni je jedino Gogolj kul u celoj ruskoj knjizevnosti ono...ostali su smaraci (bez uvrede vama sto ih gotivite,to je moje misljenje)

inace rech gore

Natcovek - 17 October 2008, 17:17

Alko Kvejk pisao/la:
Delfagor pisao/la:
unique pisao/la:

meni je jedino Gogolj kul u celoj ruskoj knjizevnosti ono...ostali su smaraci (bez uvrede vama sto ih gotivite,to je moje misljenje)

inace rech gore

Naravno, kapiram tvoj stav u potpunosti... Meni su na primer, toliko hvalili Albera Kamija, da bih ja na kraju izvalio da je covek prosek, a toliko su kudili Tolstoja koji mi na kraju postade jedan od omiljenih knjizevnika... To je naprosto individualna stvar...
Ciju knjizevnost volis? Verovatno Francusku...

Tormentor - 17 October 2008, 17:40

Delfagor pisao/la:
unique pisao/la:

reč majci

Natcovek - 18 October 2008, 10:48

Jos jednom mi spomenite rusku knjizevnost u negativnom kontekstu i ima da se samobanujem :mrgreen:
Salim se, nego zelim da pitam - ima li ikog ko voli da cita Iva Andrica? On je jednostavno savrsen! :mrgreen:

dc - 18 October 2008, 14:48

svi su citali na drini cuprija...
Natcovek - 18 October 2008, 15:07

diablo pisao/la:
svi su citali na drini cuprija...

Pa da, to je obavezna lektira (i to fenomenalna)... Ali ima on jos dobrih dela - pripovedaka koliko hoces (sve odlicne - "Knjiga" posebno), "Prokleta avlija" je vrh vrhova, "Gospodjica" je odlicna takodje... Nego ne znam da li iko hoce da se ukljuci malo u razgovor o Andricu?

jaaz - 18 October 2008, 18:31

ne volim andrica nikako, "ex ponto" mi ga je zgadio, kapiram da bi se odlicno zgotivio sa Baskijom i Vorholom, frikovi su totalni :D
mada me prokleta avlija odusevila, i knjiga a i predstava u izvodjenju krusevackog pozorista, znaci odlicno je bilo!

i dalje bacam hejt na andrica :D

Natcovek - 18 October 2008, 19:34

jaaz pisao/la:
mada me prokleta avlija odusevila

Ubedljivo najbolja njegova knjiga... Steta sto nema vise strana... :mrgreen:

dc - 19 October 2008, 02:30

citao sam i prokletu avliju...

ivo andric je legenda

jaaz - 19 October 2008, 02:33

Natcovek pisao/la:
jaaz pisao/la:
mada me prokleta avlija odusevila

Ubedljivo najbolja njegova knjiga... Steta sto nema vise strana... :mrgreen:

ali da si video kolik oje dobra predstava bila... ja sam bio lima, ne znam, mozda sam imao 14-15 godina, ali brate, znas da sam se sav najezio dok sam gledao...

Kishmanijak - 19 October 2008, 11:30

Natcovek pisao/la:
Jos jednom mi spomenite rusku knjizevnost u negativnom kontekstu i ima da se samobanujem :mrgreen:
Salim se, nego zelim da pitam - ima li ikog ko voli da cita Iva Andrica? On je jednostavno savrsen! :mrgreen:

da ... obozavam andrica... na drini cuprija mi i nije nesto... ali prokleta avlija je zakon...

sto kazete, bolje da je malo duza.. ima samo 126 stranica

Natcovek - 19 October 2008, 12:40

Secam se da sam procitao "Avliju" za jedno poslepodne... I secam se da mi je bilo krivo sto se tako brzo zavrsilo... Medjutim, citao sam je i posle nekoliko puta, i opet me je odusevljavala... Mene odusevljava Ivo opisima dogadjaja i mesta (premda ne volim mnogo detaljisanja u vezi istih) npr. bas u "Prokletoj Avliji" kad govori o raskvasenoj ilovaci i stanju u fra-Petrovoj celiji, opisima "krugova" u koje su se skupljali ljudi da razgovaraju, posebno Karadjozovih ociju... Ma, jednostavno, covek je toliko uverljiv i toliko sugestivan da prosto uvlaci u knjigu, koliko god to zvucalo kao otrcana fraza...
A prica o Dzem sultanu me oborila sa nogu, posebno kad sam shvatio da je to, zapravo, sustina knjige :mrgreen:
"Na drini cuprija" je takodje dobra knjiga, ali prednost uvek dajem "Prokletoj avliji"...

Kishmanijak - 19 October 2008, 12:59

Natcovek pisao/la:
Secam se da sam procitao "Avliju" za jedno poslepodne... I secam se da mi je bilo krivo sto se tako brzo zavrsilo... Medjutim, citao sam je i posle nekoliko puta, i opet me je odusevljavala... Mene odusevljava Ivo opisima dogadjaja i mesta (premda ne volim mnogo detaljisanja u vezi istih) npr. bas u "Prokletoj Avliji" kad govori o raskvasenoj ilovaci i stanju u fra-Petrovoj celiji, opisima "krugova" u koje su se skupljali ljudi da razgovaraju, posebno Karadjozovih ociju... Ma, jednostavno, covek je toliko uverljiv i toliko sugestivan da prosto uvlaci u knjigu, koliko god to zvucalo kao otrcana fraza...
A prica o Dzem sultanu me oborila sa nogu, posebno kad sam shvatio da je to, zapravo, sustina knjige :mrgreen:
"Na drini cuprija" je takodje dobra knjiga, ali prednost uvek dajem "Prokletoj avliji"...

da.. covek je toliko umeo dobro da opise dogadjaje i likove, prostorije...

jednostavno kad se uzivim u knjigu, dobijem osecaj da sam bas tamo...
npr. sto kazes .. opisivanje fra petrove celije...
koje je bas na pocetku knjige... prakticno dobijem osecaj da sam bas tamo...[/quote]

Divorce - 20 October 2008, 11:15

Ja sam sedeo na visegradskom mostu sa "drugaricom" i chitao "Na drini cuprija"...

nezaboravno iskustvo choveche...

a preporuchio bih svima "Belu Grivu"

tOpla pricha, zaista... uvek joj se rado vracam.... nekad pomislim da bi sve bilo mnogo bolje da su ljudi manje zhivotinje u tom negativnom smislu...

hvala

Natcovek - 20 October 2008, 14:33

DIVORCE pisao/la:
nekad pomislim da bi sve bilo mnogo bolje da su ljudi manje zhivotinje u tom negativnom smislu...

Secam se da je Dostojevski u "Braci Karamazovima" rekao da neki ljudi (ne secam se tacno na koje je mislio, valjda na Turke) uzivaju da muce i ubijaju... Cak nece da ubiju odmah vec ljude zakucavaju na tarabe za uvo i pustaju ih tako dan-dva... Zatim, malom detetu koje se nalazi u majcinim rukama pruzaju pistolj i taman kad dete, onako znatizeljno, pruzi rucice ka pistolju, Turcin ispali hitac u njegovu glavicu na ocigled majke...
Kasnije se postavlja pitanje - da li je covek zivotinja? Odgovor glasi - NE! Zivotinja ubija po instinktu i nagonu, ne zeli nikoga da bespotrebno muci, a kamoli da zakucava za uvo... Covek je zver i ponizno je za zivotinju da se izjednacava sa covekom... Tako da je nepravedno coveka nazivati "kraljem zivotinja"...
Ne secam se kad sam zadnji put procitao "Belu grivu", mozda u 3-4. razredu osnovne, ali se secam da je tada meni jako lepa prica bila... A nesto me, iskreno, i mrzi da je sad citam :mrgreen:
Vise me je zaintrigirala tema - covek i zivotinja...

Delfagor - 20 October 2008, 21:03

:) ))eto,cinjenica je da citaoci koji vole rusku knjizevnost nikada nece zaobici andrica,definitivno...recimo,meni su ex ponto i prokleta avlija knjige koje nece dosaditi,dok je ''na drini cuprija''toliko savrshen da dosadi...ne podnosim detaljiste,uzalud..i da,namerno sam u prethodnom postu rekao samo''umetnost''...

umetnost je slikati recima...
genijalnost je reci par recenica sa par rechi.

unique - 20 October 2008, 22:06

Andric? strasan covek... :mrgreen: kako ja njega gotivim!!! vrh je, stvarno...a, po meni, genijalnost je reci "sustinu", ako se to tako naziva, koju ce razumeti svako na pravi nacin...na nacin na koji si ti razmisljao kada si je izrekao...nebitno u kojoj formi ili kojim kvantitetom...peace... 8) e, da...Bela griva mi je bila omiljena knjiga dok nisam provalio Nicea...hehe...stvarno je najjaca klinacka spika...mada je gotivno uvek citati te "srceparajuce" price...a Rusi ne da smaraju nego i nisu bolji ni zasta drugo nego za neku bleju u starosti pred prozorom dok prijatno pucketa vatrica...napolju sneg do brade...knjiga u rukama...tipa "Ana Karenjina"...dok traje pauza izmedju levog i desnog rukava pulovera koji strikas...:-)
jaaz - 21 October 2008, 01:14

unique pisao/la:
Andric? strasan covek... :mrgreen: kako ja njega gotivim!!! vrh je, stvarno...a, po meni, genijalnost je reci "sustinu", ako se to tako naziva, koju ce razumeti svako na pravi nacin...na nacin na koji si ti razmisljao kada si je izrekao...nebitno u kojoj formi ili kojim kvantitetom...peace... 8) e, da...Bela griva mi je bila omiljena knjiga dok nisam provalio Nicea...hehe...stvarno je najjaca klinacka spika...mada je gotivno uvek citati te "srceparajuce" price...a Rusi ne da smaraju nego i nisu bolji ni zasta drugo nego za neku bleju u starosti pred prozorom dok prijatno pucketa vatrica...napolju sneg do brade...knjiga u rukama...tipa "Ana Karenjina"...dok traje pauza izmedju levog i desnog rukava pulovera koji strikas...:-)

brate, pocni da pises knjige :D

Delfagor - 21 October 2008, 04:23

unique pisao/la:
a, po meni, genijalnost je reci "sustinu", ako se to tako naziva, koju ce razumeti svako na pravi nacin...na nacin na koji si ti razmisljao kada si je izrekao...nebitno u kojoj formi ili kojim kvantitetom...

slazem se sa vecinom tvog posta sem sa ovim citiranim...jer,recimo,imash viceve koji puno toga kazu,uz dozu cinizma,plus su pisana rec,plus ih svako razume na nacin na koji si ti razmisljao kad si ih napisao a opet nema tu genijalnosti...samo doza humora,nezadovoljstva i malo stila da se to oblikuje kroz pisanu formu...mozda jeste najbanalniji primer....ali isto tako mozesh uzeti mnoge romane,i shvaticesh da je pisac naterao citaoca da razmislja isto kao i on u trenutku stvaranja,i citaoc je razumeo sve,sushtinu dela,pa opet sve shto je razumeo je trocasovno troshenje sebe i vremena...mada mislim da znam shta si hteo da kazesh,samo nisi to preformulisao kako treba.isto tako,shvatam i ovo u vezi sa par recenica o ruskoj knjizevnosti...ja mislim da je najveci promashaj chitati,npr,anu karenjinu u srednjoj shkoli...ja sam je procitao u petom osnovne,i verovatno zbog toga ne osecam toliku odushevljenost tolstojem(mislim da je on znao rat i mir napamet chak,shto samo govori koliko je chovek uneo sebe u stvaranje toga),dostojevskim,turgenjevim...jesu oni maltene okarakterisali 19.vek shto se tiche pisanja ali opet ja sam zbog vec navedenog stekao odredjenu dozu odbojnosti....te knjige treba chitati u nekom zrelijem dobu,jer opet,genijalnost svako primeti i razume,umetnost retko ko razume...

i da,voleo bih da ti/vam preporucim ''Sunce se ponovo radja''od Ernesta Hemingveja,...eto,to je roman gde ce naivna knjizevna publika procitati josh jedan u nizu shablona a opet sva sushtina se nalazi u naslovu knjige.I to nece razumeti svako,ali taj koji razume slozice se sa mnom-hemingvej je genije...

isto tako,preporucujem klasik:),kakva kontradiktornost,no nebitno...''Put kojim se redje ide'',post-moderna po meni,inache moderna filozofija,meni je jako pomogla po pitanju sazrevanja ili izgradjivanja odredjenih shvatanja i mishljenja.

i da,svake naredne godine svog zivota procitajte Gorski vjenac,to toplo preporucujem svakom...Chak i u onoj ogorchenoj i macho rechenici ''sve su zene kurve...''nacicete toliko toga da je za nepoverovati.

Natcovek - 21 October 2008, 09:33

Delfagor pisao/la:
hemingvej je genije...

Ja to uporno pricam, ali niko ne me ne cuje... Covek sa toliko prostim stilom pisanja, a tako mocnim...

Delfagor pisao/la:
i da,svake naredne godine svog zivota procitajte Gorski vjenac,to toplo preporucujem svakom...

Konacno da se neko seti Njegosa... I ja preporucujem "Gorski vijenac" bar dvaput godisnje :mrgreen: , zatim "Lucu Mikrokozmu" (delo me je tako odusevilo, da ne mogu da nadjem prave reci da ga ishvalim) i jednu njegovu jako lepu pesmu "Noc skuplja vijeka"... Kad sam citao "Lucu Mikrokozmu" nisam bio fasciniran pocetkom i sve mi je delovalo dosta konvencionalno... Medjutim, neprimetno, Njegos me je "doveo" u te "predele" mikrokosmosa i makrokosmosa... Tad sam se (verovatno cete mi se smejati zbog toga) uplasio kako je Njegos uspeo da toliko uplivise u mene, te sam batalio citanje na nekoliko sati, pa posle nastavio... A, iako sam Pravoslavac i Velikosrbin, ipak moram da iskazem svoju odusevljenost "spojem" Pravoslavlja i Platonove ideje o pre-egzistenciji duse... To me je tako odusevilo, kao i uopste citavo stvaralastvo, pojava, i sve u vezi Njegosa... On mi je omiljeni domaci pesnik, i jedan od najjacih svetskih. Mozda zvuci malo preterano, ali tako je.

Delfagor - 21 October 2008, 14:43

Natcovek pisao/la:
uopste citavo stvaralastvo, pojava, i sve u vezi Njegosa... On mi je omiljeni domaci pesnik, i jedan od najjacih svetskih. Mozda zvuci malo preterano, ali tako je.

upravo tako,i ne zvuchi preterano ni najmanje.

Debeli - 21 October 2008, 14:54

U jebote koliko sam zadovoljan sto ova tema dobro ide...
Mrzi me da sada ulazim u "raspravu" u vezi par misljenja koja se kose sa mojim ali obecavam da cu to uraditi sa kilometarskim postom u narednih par dana :mrgreen:

unique - 21 October 2008, 19:54

ko je rek'o da vicevi ne mogu da bidu genijalnost? :-) stavise, ja sam u neku ruku pobornik teorije da svako moze uraditi ono sto zeli ukoliko je to limitirano granicama realnog...a opet ta jebena raskrsnica kao kod svakog pojma koji navedemo...mnogo podvrsta, grananja i slicno...jebiga...ne znam da se izrazim valjano...valjda nisam genijalan...:-) p.s. JOS UVEK...(radim na tome)....big up Natcovek i Delfagor... :o
unique - 21 October 2008, 20:05

zaboravih...ustvari mrzelo me, a sad me kao ne mrzi...Gorski vijenac skidam kapu...stvarno ne smatram sebe toliko kotiranim da kazem ista protiv toga...i nisam bas mnogo citao Njegosevih dela, ali po Saletovoj prici "Lucu Mikrokozmu" sam zgotivio i veoma me intrigira tako da cu je skorije procitati (nadam se)...onda..."Put kojim se redje ide" je onako...ne znam zanimljivo je to...onako zajebano psiholoski...mani bar lici da je verodostojno (koliko to moze ustvari biti!?) preneto iskustvo...u svakom slucaju pomaze oko rasudjivanje nekih pojmova...svidelo mi se ono famozno, parafrazirano "Prava ljubav nije osećanje koje nas obara s nogu. To je posvećena, promišljena odluka"...a sta i ja kenjam kad mi danas roknula 1 iz logike... :-)
Natcovek - 21 October 2008, 21:52

Sad je mene zainteresovala ta knjiga "Put kojim se redje ide"... Malo mi je opisite da vidim da li je to bas za mene...
Sto se Njegosa tice, "Luca mikrokozma" je stvarno najbolje njegovo delo... Gorski vijenac jos bolje... :mrgreen: (sad bih i ja dobio 1 iz logike, jer ovo nema logike :mrgreen: )
Sva dela Vladike Rada su odlicna... Meni se svidja ta njegova ideja o neprestanoj borbi izmedju mikro i makrokosmosa, borba izmedju telesnosti i duhovnosti, priblizavanje i udaljavanje od Boga... Vise borbi nego kod Heraklita :mrgreen:
Na primer (mislim da sam spomenuo negde iznad), pesma "Noc skuplja vijeka" je savrsen sklad izmedju neceg svetog i neceg erotskog (glupo se izrazih)... Ko je citao, zna o cemu govorim... Cak sam toliko bio pod utiskom da sam par pesama napisao bas u tom fazonu... Naravno, nikada tako dobro kao Njegos... :cry:
A sto se "Luce" tice, Njegos je izneo svoj stav o Starom Zavetu i postanku sveta... On nije mogao da prihvati da danasnji ljudi ispastaju tudje grehe (pritom misleci najvise na greh Adama i Eve), te je stoga prihvatio Platonovu ideju... Po toj, sad vec "nabudzenoj", ideologiji, svi su ljudi nekada bili u zajednici sa Bogom... Medjutim, kada je djavo, koji nekad bejase andjeo, ustao protiv Boga, svi mi na Zemlji smo se priklonili njegovim legijama i ustali protiv Boga... Bog je, naravno, neko ko poseduje najvisu milost, te nas nije odmah kaznio, vec je Zemlju osmislio kao neko "cistiliste". Tako da sve "pobunjenike" salje na Zemlju da se na njoj pokaju. Stoga je svaka radost i sreca na Zemlji besmislena i covek se mora okrenuti duhovnosti i ociscenju od SVOG greha (greha sluzenja djavolu). Moram priznati da sam jedno vreme stvarno smatrao ovu ideologiju ispravnom, medjutim, nakon dugog filosofskog posmatranja iste, opet sam se priklonio Pravoslavnoj ideji... Ali je Njegoseva ideja fenomenalna... I ima logike, sto je najjace od svega...

unique - 21 October 2008, 21:56

nesto tipa "Cisto proseravanje"? ili mozda "Sad je sve OK"? hehe...
Natcovek - 21 October 2008, 22:02

unique pisao/la:
nesto tipa "Cisto proseravanje"? ili mozda "Sad je sve OK"? hehe...

Vise je nalik na "Boli nas kurac" od NUS-a... :haha:

unique - 21 October 2008, 22:09

sta fali toj pesmi? bas je genijalna...svi su definitivno razumeli sta sam hteo da kazem! i sto me prozivas, smrade jedan, kad sam ja radio obe pesme koje sam pomenuo sa tobom...ma sve jedno "boli nas kurac, boli nas kurac, boli nas kurac...koji fazon furas!"...peace... :-)
Natcovek - 21 October 2008, 23:39

Genijalna je, i nisam te prozivao... A sad se vrati na temu...
Eminstein - 22 October 2008, 12:13

ide neko na sajam knjiga? ja idem sutra, pa ako neko ide sretnemo se mozda
Natcovek - 22 October 2008, 14:50

eminstein pisao/la:

Ja idem tek u subotu...

unique - 22 October 2008, 15:28

idem i ja u subotu...tako da smo ja i Natcovek tamo...u subotu...
Tormentor - 22 October 2008, 16:25

zašto koj kurac da čitam gorski vijenac 2put godišnje kad ga znam napamet :lol:
Delfagor - 22 October 2008, 16:31

Tormentor pisao/la:

hahahhahahahha

Natcovek - 22 October 2008, 16:33

Tormentor pisao/la:

Da obnovis... :mrgreen:
Pa pazi, Viljem Fokner je "Don Kihota" citao jedanput godisnje... Uporedi broj stranica "Gorskog Vijenca" i "Don Kihota", pa ti nece biti tesko ni pet puta da citas Vijenac... :mrgreen:

unique - 22 October 2008, 16:53

eeeeeeeeeeeee...kako to da nismo pomenuli "Autostoperski vodic kroz galaksiju"? mislim, oke, to ozbiljnije knjige, klasika i tako to..ali ovo skorije nece biti prevazidjeno...ja sam odusevljen Adamsovim dosetkama i mastovitoscu...vase vidjenje? ;-)
Natcovek - 22 October 2008, 17:06

Cuo sam za tu knjigu, i jednom stvarno ozbiljno planirao da je procitam... Medjutim, onda sam naisao, cini mi se, na Sekspirove sonete i to ostade zapostavljeno... Kakva je knjiga?
Delfagor - 22 October 2008, 17:07

unique pisao/la:
eeeeeeeeeeeee...kako to da nismo pomenuli "Autostoperski vodic kroz galaksiju"? mislim, oke, to ozbiljnije knjige, klasika i tako to..ali ovo skorije nece biti prevazidjeno...ja sam odusevljen Adamsovim dosetkama i mastovitoscu...vase vidjenje? ;-)

marvin je car,samo toliko:)

Eminstein - 22 October 2008, 17:32

e jebi ga onda, aj lepo se provedite u subotu :D
WEbad - 22 October 2008, 17:44

eminstein pisao/la:

ja idem sutra, mozda se vidimo

unique - 22 October 2008, 17:52

Marvin! takodje moj omiljeni lik...onaj trip sa pocetka...imam mozak velicine planete, a koriste me da sprovedem dva glupa stopera do mosta... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: mnogo je jak...knjioga je mnogo jaka...zaista me je odusevljavala svakim novim segmentom...desavalo mi se da je citam na casu i da me izbace sa casa jer se smejem k'o nenormalan...ozbiljno... :-)
Eminstein - 22 October 2008, 17:57

WEbad pisao/la:
eminstein pisao/la:

ja idem sutra, mozda se vidimo

videcemo se sigurno, samo mozda necu znati da si to ti :D

Debeli - 22 October 2008, 18:02

^ prepoznaces tu ruznu facu
WEbad - 22 October 2008, 18:12

jeste
Delfagor - 22 October 2008, 18:29

unique pisao/la:
Marvin! takodje moj omiljeni lik...onaj trip sa pocetka...imam mozak velicine planete, a koriste me da sprovedem dva glupa stopera do mosta... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: mnogo je jak...knjioga je mnogo jaka...zaista me je odusevljavala svakim novim segmentom...desavalo mi se da je citam na casu i da me izbace sa casa jer se smejem k'o nenormalan...ozbiljno... :-)

postoji 20 000 nachina da izadjemo odavde i svi video u sigurnu smrt:)

unique - 22 October 2008, 18:49

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! taj rad! nema sta carina je...otvaranje mosta..."Voleo bih reci da je veliko zadovoljstvo i cast pozeleti vam dobrodoslicu i otvoriti ovaj most, ali ne mogu...kola za laganje su mi u kvaru...Mrzim vas i prezirem, a ovu kiberstrukturu proglasavam otvorenom i neka bude najgora moguca uvreda onima koji ga neodgovorno predju..."
jaaz - 22 October 2008, 21:35

marvin objasnjava neke stvari, podseca me na kamijevog "stranca" :D
unique - 22 October 2008, 21:42

goddamn...prilicno dobra paralela... :-)
Natcovek - 22 October 2008, 22:23

jaaz pisao/la:
marvin objasnjava neke stvari, podseca me na kamijevog "stranca" :D

Kako je "Stranac" precenjeno delo... Koliko je dobrih kritika upuceno, po mom misljenju bez razloga, jer je knjiga prosek... Realno prosek... Ne zelim da trosim reci na Kamija... Jeste covek darovit i to sve, ali je u "Strancu" usro stvar... OK, svidja mi se to sto je gotivio Dostojevskog :mrgreen:

NeuS - 22 October 2008, 22:46

Kamijev stranac precenjeno delo? Ajde ne seri.
unique - 22 October 2008, 22:46

jeb'o te Dostojevski...
Natcovek - 22 October 2008, 23:04

NeuS pisao/la:
Kamijev stranac precenjeno delo? Ajde ne seri.

A ajde mi daj neki argument da je dobro delo... Sta je tu dobro? To svi hvale jer mogu da razumeju... Ono sto ne razumeju, po tome pljuju... Sad je odjednom njesra Dostojevski, a Kami je kao car sveta... Nemate pojma o cemu govorite...
P.S. Znam neke ljude koji su samo "Stranca" procitali u zivotu i koji hoce da kolju ako neko kaze nesto lose u vezi njega :mrgreen:

NeuS - 22 October 2008, 23:13

Jesam li ja rekao da je Dostojevski ,,njesra" ili da je Kami ,,car sveta" ?!
Rekao sam, citiracu sebe,
NeuS pisao/la:
Ajde ne seri.

Primetio sam da nameces neki svoj stav na ovoj temi, al' za Kamijevo delo nisam hteo bas da precutim, jbg, ne volim one koji nisu ni razumeli knjigu u potpunosti, ali ..razumeju" da je precenjena. Shvatices ako se ikada pozabavis(ozbiljno pozabavis) poezijom ili prozom.

I skidaj potpis vezan za evil-a, tj. ovo bokisha ili ide ban, onako, brz kao samar.

jaaz - 23 October 2008, 01:07

kamijev stranac je jedno od najboljih dela koje sam ikada procitao, a i predpostavljam, koje cu ikada procitati, iz razloga sto je sve vezano za apsurd, kojim se Kami vrlo lako sluzi. stil pisanja takodje vanprosecan sto nikako ne govori da je delo precenjeno, jer, ajde da se vratimo unazad, sta je sa Egziperijevim "malim princom"?
oces da mi kazes ta je lose delo jer ga svi razumeju?
nije bitno kako je text napisan vec poruka koju nosi, sto mozemo da dokazemo na malom princu kao i na strancu, oba su pisana bez mnogo ozbiljnog detaljisanja, a nose ogromnu mudrost za onoga koji je vidi...
aj nek neko kaze da nisam u pravu...

Tormentor - 23 October 2008, 02:32

Natcovek pisao/la:
Tormentor pisao/la:

Da obnovis... :mrgreen:
Pa pazi, Viljem Fokner je "Don Kihota" citao jedanput godisnje... Uporedi broj stranica "Gorskog Vijenca" i "Don Kihota", pa ti nece biti tesko ni pet puta da citas Vijenac... :mrgreen:

čitao sam i kihota mada nisam sve

Delfagor - 23 October 2008, 04:09

jaaz pisao/la:
ajde da se vratimo unazad, sta je sa Egziperijevim "malim princom"?
oces da mi kazes ta je lose delo jer ga svi razumeju?

brate,ne znam koliko ce ti biti paradoksalno ali ovu knjigu jako mali broj ljudi razume,shtavishe,gaji i predrasude prema njoj...svi vole da procitaju i kazu kako su procitali,no to ama bash nishta ne znachi.Mali princ jeste okarakterisan kao BAJKA za odrasle,ali tu ima vishe filozofije nego na psihologiji u 2.godini studiranja.

i naravno slazem se da je odlicna knjiga.

a shto se tiche Stranca,dajte da ne polemishemo o klasicima,bez obzira svidjalo se to nekome ili ne,smeshno je braniti Kamija jbt.To shto se natcoveku ne svidja ne moze poljuljati niti naterati ikoga da posumnja u kvalitet dela.Drugo su ukusi a drugo objektivnost.Koliko sam pratio,dechko nije rekao da je losha knjiga,jednostavno se njemu ne svidja.Ni meni se ne svidja dostojevski,shto ne znachi da je on losh...Dajte neke novitete,ili da malo polemishemo o paulu koelju,svi su chitali njega,ja mislim...bash me zanima vasha kritika,ukoliko to mozhemo tako nazvati.

cofi - 23 October 2008, 08:57

mali princ je tako lepo i dobro delo da je to neverovatno, danas cu da kupim nekoliko komada na sajmu cisto da imam da delim.. svaka cast ko se setio toga, nateralo me je da skinem prasinu sa sveske, ulepsalo mi je dan...

Citat:
Treba da podnesem 2, 3 gusenice ako hocu da upoznam leptirove

Citat:
Da zaboravim da se stidim, priznade pijanica spustajuci glavu

Citat:
govor je izvor nesporazuma
Citat:
zbogom, odgovori lisica. evo moje tajne. sasvim je jednostavna: covek samo srcem dobro vidi. sustina se ocima ne moze sagledati

Citat:
ljudi sa tvoje planete, rece mali princ, gaje pet hiljada ruza samo u jednom vrtu a nisu u stanju da nadju ono sto traze

da ne citiram vise, izlozio sam se onako ljudski.. dobar deo je kad prica o trnju, cvecu i ovcama... procitacu opet ovih dana sigurno

sto se tice koelja, to moram da uhvatim da procitam ponovo, davno sam citao, cisto da skontam ka kojoj strani gura mistiku ali ne radujem se nesto mnogo tome

unique - 23 October 2008, 15:07

ovde delfagor jedini razuman covek... :-) zajebi sukob misljenja oko klasika...ja ne volim rusku knjizevnost, ali je izuzetno postujem cenim...gotivim novokomponovane intelektualne trilere, iako to mnogi ne vole i predrasudama odbacuju...i sta? koji kurac je potrebno svadjati se kada god se polemise o necemu? a Koeljo je gotiva...lepa, pitka, filosofija...peace... :-)
Delfagor - 23 October 2008, 16:28

unique pisao/la:
ovde delfagor jedini razuman covek... :-) zajebi sukob misljenja oko klasika...ja ne volim rusku knjizevnost, ali je izuzetno postujem cenim...gotivim novokomponovane intelektualne trilere, iako to mnogi ne vole i predrasudama odbacuju...i sta? koji kurac je potrebno svadjati se kada god se polemise o necemu? a Koeljo je gotiva...lepa, pitka, filosofija...peace... :-)

sshadaut za tebe.:)i slazem se sa vecinom tvojih postova...

A Koelho je...to cu kasnije

unique - 23 October 2008, 17:21

E, tebre...mi se vidimo posto bi ja treb'o da banem u KM za zimski... :-) Koeljo me je zaintrigirao Alhemicarem (naravno, kultno sranje)...a onda sam poceo da cepam Obalu reke Prede...preko Prirucnika za Ratnika svetlosti...ali o svega me je apsolutno nemog ostavljala Veronika je odlucila da umre...fasciniran sam tom knjigom...
NeuS - 23 October 2008, 18:16

Offtopic:
e ok ok, ono, lik se malo vise kurci, tako da leti napolje.. Nisam pomenuo da je ruzan, glup ili sta vec, no po srpski, da ne sere toliko. A to sto je uzeo sebi za pravo da se pravi pametan, nagradjeno je lepom nagradom. Nek procita jos jednom ko je zaduzen za banove.

Natcovek banovan do 2038.godine.

Taman ove godine nagrade moze da iskoristi da cita knjige, pa da dostigne neki deseti deo broja knjiga koje sam ja procitao. A u picku materinu..

unique - 23 October 2008, 20:02

ako si procitao toliki broj knjiga, kako to da ni jedna nije uticala na tvoj temperament i stav uopste? ti njega napadas, ti nameces svojew misljenje (za sta si njega olajavao) i na kraju se napravis pametan i banujes lika? ne razumem...samo zelim da mi se onbjasni nista hejt... peace ...
NeuS - 23 October 2008, 20:10

Nametao misljenje - nisam.
Drzim se onoga da nijedna ozbiljna knjiga nije glupa ili sta vec, no da se jednostavno drugacije shvata iz ugla razlicitih osoba. I da, nemoj da kreces s time da li je neka knjiga uticala na moj temperament ili stav, smesno je, nemam zasto kome da se pravdam, a iza svakog postupka stojim pa kakve god da bile posledice.

i ajd sad, nazad na temu :arrow:

unique - 23 October 2008, 20:20

takodje...ali ni Natcovek nije nametao svoje misljenje...i ako je vec tvoje nacelo sa tim razlicitim uglovima takvo...zasto si rekao coveku koji je gledao iz razlicitog ugla od tebe da ne sere...ne razumem te, brate...oke...nazad na temu...
Eminstein - 23 October 2008, 21:16

zajebite svadju, ja bio danas na sajmu i super se proveo! webad, kako je tebi bilo?
unique - 23 October 2008, 21:37

do jaja...ja jedva cekam da palim u subotu...mora da bude dojaja...
jaaz - 23 October 2008, 23:54

mali prince je vrhunska filozofija, i svaki put kada nesto procitas dodjes do jos vise zakljucaka, knjiga je univerzalna za sva godista i to je cini fantasticnom...

sto se koelja tice, ne znam dal je neko od vas citao "11 minuta" (nemoj neko da mi kaze da je to zenska knjiga, dobice batine),ali knjiga je odlicna, ima momente gde malo smori, kao i svaka knjiga, ali sto se tice filozofije, knjiga je sjajna... moja preporuka za procitati...

Eminstein - 24 October 2008, 09:34

Dubine
(Deeper)

Autor(i): Roderik Gordon, Brajan Vilijams
Tuneli u koje je zakoračio, kriju još mnogo avantura za Vila Barouza i svitu koja ga prati. DUBINE su još dranatičnije, krvavije i neizvesnije od TUNELA. Mnogo novih neobičnih likova, preokreta i svega onoga u čemu ste uživali čitajući TUNELE. Ali, sada je sve mnogo mračnije, opasnije i strašnije, a obruč oko dečaka se steže. Što je još gore, pojavljuju se i novi, sve opasniji progonitelji. Dečaci pokušavaju da se odupru svemu tome i nekako spasu živu glavu...

U potrazi za svojim ocem, Vil odlazi još dublje pod zemlju. I kao da mu nije dovoljno nedaća, otkriva zaveru Stiksa sa mogućim kobnim posledicama po svet na površini.

Pronalazi i sestru koja još nije završila započeto i koja je jednostavno opsednuta njime…

Dremljivi demon Dekster
(Darkly Dreaming Dexter)

Autor(i): Lindsay Jeff
Šarmantna kriminalistička priča o antiheroju Deksteru Morganu, uljudnom, vaspitanom i zgodnom policijskom laborantu zaposlenom u odeljenju za veštačenje u Majamiju. Ovaj pristojan momak ima jednu manu i jedan princip: On je serijski ubica koji ubija isključivo druge serijske ubice... Lagana priča sa iznenadnim obrtima, neočekivanim smislom za humor i neuobičajenim zapletima predstavlja dah svežine u ukorenjenim principima pisanja trilera. Dekster verovatno neće skinuti s trona Hanibala Lektora, ali ima isti ledeni osećaj za nehumanost, daje istu umetničku notu svojim zlodelima i deli Lektorovo relativističko shvatanje morala.

Domišljati dobrica Dekster
(Dearly Devoted Dexter)

Autor(i): Lindsay Jeff
Dekster Morgan je pod priličnim pritiskom. Uopšte nije lako biti serijski ubica s etičkim principima, posebno kada u isto vreme nastoji da izbegne neumoljivu sumnju opasnog narednika Douksa (koji veruje da je Dekster manijakalni ubica... što ovaj, naravno, i jeste). U nastojanju da Douksa skrene s traga, Dekster mora dobro da se pokrije potpuno autentičnom kamuflažom i zato vreme provodi sa svojom devojkom Ritom i njeno dvoje dece. Bez mogućnosti da se poigra svojih jezivih igara, Mračni putnik se jedva obuzdava da ne istrči na slobodu i upropasti Deksterov trud. Naravno, u teškim vremenima prilika kuca na vrata, jer izuzetno gadan psihopata proseca sebi put kroz Majami...

Još jedna usrana noć u trulom gradu
(Another Bullshit Night in Suck City)

Autor(i): Flynn Nick
Memoar, kombinacija stilova i mešavina poetičnosti i dobro iskovane naracije. U središtu ove autobiografske knjige je susret sa ocem beskućnikom u prihvatilištu za beskućnike. Taj susret pokreće niz reminiscencija u kojima se prepliću utisci, posredna i neposredna saznanja i činjenice.

Debeli - 24 October 2008, 14:57

jaaz to je zenska knjiga

inace ... ja mislim da je Natcovek banovan zato sto je u potpisu imao "bo-ki-sha nek mi dlake sa jaja po-shi-sha" a nije imao neki prisni odnos sa evilom...

unique - 24 October 2008, 16:18

pa sta sto je imao to u potpisu?
jaaz - 24 October 2008, 20:34

Citat:
jaaz to je zenska knjiga

doji ga! :D

jel neko citao "zajedno sami"?

zanemarivski hejt prema autoru moze neka kritika?

Eminstein - 24 October 2008, 22:26

jaaz pisao/la:
Citat:
jaaz to je zenska knjiga

nenormalno dobra knjiga!!!

jaaz - 25 October 2008, 05:01

eminstein pisao/la:
jaaz pisao/la:
Citat:
jaaz to je zenska knjiga

nenormalno dobra knjiga!!!

kritika, drago mi je da ti se svidja, ali kritika, ili neka recenzija, cisto da me uputite kakva je knjiga...?

Eminstein - 25 October 2008, 16:58

http://www.vegamedia.co.y...c-zajedno-sami/

bukvalno 30 sekundi bi ti trebalo da si probao googlom :D ali nema veze, uzivaj

jaaz - 25 October 2008, 17:25

ko ce se cima :D
fala ti brate ;)

LemiSS - 1 November 2008, 06:28

evo sva govna su obrisana,i nemojte da me terate da ponovo moram.nego lepo pricajte o knjigama :@
FanSte - 1 November 2008, 08:47

niz reminiscencija :cry:
unique - 1 November 2008, 13:25

ut98 pisao/la:
evo sva govna su obrisana,i nemojte da me terate da ponovo moram.nego lepo pricajte o knjigama :@

respect za ovo...peace...

Delfagor - 1 November 2008, 19:57

unique pisao/la:
ut98 pisao/la:

bravo lemi...aj sad ako je neko bio na sajmu neka kazhe shta je kupio,shta je prochitao i tako to.

Eminstein - 1 November 2008, 21:39

Delfagor pisao/la:
unique pisao/la:
ut98 pisao/la:

bravo lemi...aj sad ako je neko bio na sajmu neka kazhe shta je kupio,shta je prochitao i tako to.

ja sam vec ostavio u postu sta sam kupio sa slikama i kratkim opisom knjiga

unique - 2 November 2008, 11:38

bio sam ja...kupio Sijeru "Dama u plavom"..."Svi marketinski strucnjaci su lazovi" Set Godin i uzeo sam "Drzava" Platon...e a sranje je sto nisam uspeo da nadjem vremena da pocnem da citam bilo sta... :roll:
Tormentor - 2 November 2008, 14:50

alo šta je ovo Još jedna usrana noć u gradu :o
Eminstein - 2 November 2008, 15:31

Tormentor pisao/la:
alo šta je ovo Još jedna usrana noć u gradu :o

http://www.portalibris.co...ljno.aspx?ID=76

nisam je jos procitao, a ovde ne kazu bas puno

unique - 2 November 2008, 16:00

svejedno ima mnogo sdranje naziv... :mrgreen:
jaaz - 12 November 2008, 04:21

uzeo sam od Koelja: "Veronika je odlucila da umre"
za sad klasican Koeljo, javim utiske kad je zavrsim...

unique - 13 November 2008, 18:33

mene fascinirala
Mf Koom - 9 December 2008, 00:31

e, imam one e-knjige za onog lika... valjda natchovek... jel tu lik?
unique - 12 December 2008, 14:39

umro on...al' pokupicu mu ja...ostavi...
Iam Juzni Front - 16 December 2008, 13:32

ја имам 2 много добре књиге које препоручујем да прочитате
1. ДУШАН СИЛНИ писац:Миле Кордић
http://zlatnopero.ch/imag...mages/577_0.jpg
2. 1984 писац:Џорџ Орвел
http://alef.netfirms.com/books/pic/11769.jpg
http://thepenguinblog.typ...984_afrmt_3.jpg

може и да се прочита на http://www.scribd.com/doc/299559/Dzordz-Orvel-1984

Iam Juzni Front - 16 December 2008, 13:34

то су 2 романа
unique - 21 December 2008, 12:17

za ovov od orvela sam cuo da je kul...al nisam se susretao sa njom jos...a kog je tipa ovaj Dusan Silni? nesto istorijske cinjenice ili pretpostavke, fantaziranje i tako?
Iam Juzni Front - 21 December 2008, 17:30

Па то је роман о његових задњих 2 год. живота, ако је живео, шта је све открио, како се спремао за одбрану од турака, како је човек паметан по питању стратегије... требало би је прочитати јер је стварно леп роман
Iam Juzni Front - 21 December 2008, 17:33

а роман 1984 је као неки хорор, научна фантастика, јебем ли га, неумем баш да објасним. по тој књизи је направљен Велики Брат, али је много леп роман
Iam Juzni Front - 21 December 2008, 17:37

unique pisao/la:
za ovov od orvela sam cuo da je kul...al nisam se susretao sa njom jos...
па оставио сам да прочитате цео роман
http://www.scribd.com/doc/299559/Dzordz-Orvel-1984

makaveli - 6 February 2009, 20:46

milorad ulemek legija - kraj

prejaka knjiga, evo 2 put je chitam

aka_saibei - 13 February 2009, 13:17

Iam Juzni Front pisao/la:
а роман 1984 је као неки хорор, научна фантастика, јебем ли га, неумем баш да објасним. по тој књизи је направљен Велики Брат, али је много леп роман

Kako ćemo to da složimo, Orwell je prije svega genijalac svoga vremena, hroničar koji je bilježio svoja zapažanja u burnim danima sredine prošlog vijeka. Njegove knjige govore mnogo o stanju društva u to vrijeme. Slobodarski stavovi koji prožimaju sva njegova djela mogu se posebno vidjeti u "Hiljadu devetsto osamdeset četvrtoj". Fiktivan roman zapravo skida put dominacije i kontrole kojim čovjek kreće; činjenično, od robovlasništva do danas neki su si tipovi uzeli za pravo da gospodare svime i svačim, a ako to uključuje ponekog slobodnog čovjeka, nema veze. Orvel je govorio o tom problemu mnogo prije svoga vremena, a ako 1984. opisuje taj problem, knjiga "Kataloniji u čast" prikazuje njegovo rješenje. Ako se čovjeku svidi 1984., svakako neka pročita i ovu knjigu koja zapravo predstavlja kroniku Građanskog rata u Španiji. 1936. godine anarhisti su uspješno izvršili vojni udar na instituciju države i sljedećih godinu dana uspostavili svoju slobodarsku organizaciju koja predstavlja jedno od uspješnih ostvarenja ove ideje u praksi. U svakom slučaju, do jaja.

MIKAC - 16 February 2009, 20:48

el citao neko najveci srpski gangster?
makaveli - 16 February 2009, 21:13

ja sam prochitao prvi deo ali drugi nemogu da nadjem :) i mogu da ti kazhem da je prejak! chubi nije normalan :) prochitaj necesh se pokajati!
MIKAC - 16 February 2009, 21:15

makaveli pisao/la:
ja sam prochitao prvi deo ali drugi nemogu da nadjem :) i mogu da ti kazhem da je prejak! chubi nije normalan :) prochitaj necesh se pokajati!

sad mi ortak rekao da ima oba dela,dace mi sutra pa cu da procitam

MIKAC - 16 February 2009, 21:17

el zna neko neku knjigu vezanu za hop,kriminal i to?
Baseline - 16 February 2009, 21:20

ja imam knjigu ''xXx - three decenies of hiphop'' old Nelson Georgea i odlichna je
makaveli - 16 February 2009, 21:24

ko voli filozofske knjige, obavezno shtivo nikolo makijaveli - vladalac
MIKAC - 16 February 2009, 22:11

Baseline pisao/la:
ja imam knjigu ''xXx - three decenies of hiphop'' old Nelson Georgea i odlichna je

el ima negde na netu da se nadje?

Sejo - 16 February 2009, 23:32

MIKAC pisao/la:

Ima knjiga koja se zove kriminal ... Verovatno si je pročito ...

Baseline - 16 February 2009, 23:42

MIKAC pisao/la:
Baseline pisao/la:

el ima negde na netu da se nadje?

stvarno ne znam, ja knjige iz principa samo kupujem, sem ako je neko novo izdanje pa skinem pa poslije kupim : )

makaveli - 20 February 2009, 10:46

MIKAC pisao/la:

"legija i zemunski klan" to ti je extra knjiga - chitao sam je
"kriminal koji je izmenio srbiju" - chuo sam da je dobra - ima negde na netu???

najs - 20 February 2009, 13:50

pročitao sam seobe, prvu knjigu :O
hijavata - 22 February 2009, 18:29

Alber Kami-Stranac

potpuni apsurd .Covjeka ladno boli qrac za svim

kavabanga - 22 February 2009, 18:55

^jeste bolesna knjiga

a radi se o tome da lika svi smaraju i svi ga nerviraju i on nikad ne plache i nikad ne razmishlja ni o chemu i stvarno ga izbole za sve

Tormentor - 22 February 2009, 18:57

meni to uopšte nije apsurd :?
hijavata - 22 February 2009, 19:44

^a zavisi kakav ko ima stav.Ali je okarakterisan kao roman apsurda.
Tormentor - 22 February 2009, 21:17

ja čitao blago cara radovana i jutra sa leutara
super je o

A proces je ja mislim ubedljivo najgluplja knjiga koju sam pročitao

kavabanga - 22 February 2009, 21:23

Tormentor pisao/la:
A proces je ja mislim ubedljivo najgluplja knjiga koju sam pročitao

meni to najjacha knjiga

i blago Cara Radovana je vrh

Tormentor - 22 February 2009, 21:31

desibratee
unique - 26 February 2009, 19:07

Proces? daj nemoj da zajebavas...kraljevski do jaja knjiga....
Tormentor - 26 February 2009, 19:38

jebeš to brate kad te ubije u pojam dok čitaš
elem,krenuo sam tihi don,pročitao prvi deo,skroz kul,sad ću dalje

makaveli - 27 February 2009, 22:23

ja chitam sada od marka lopushine - teroristi sveta chisto ono iz znatizhelje :) opkoljeni smo teroristima :D
Big Dee - 27 February 2009, 22:53

evo ja sad chitam king - vreca kostiju..
prejebana je knjiga maximalno... znachi, jezivo sranje..

makaveli - 27 February 2009, 23:11

to od stephena kinga?
cofi - 27 February 2009, 23:37

da

ja sam procitao brda njegovih knjiga al su mi na mestima gde imam rupe S:
inspirativan je ako nista... sad, citao sam u srednjoj ne znam sta bih sada rekao...

i savet, ne uzimajte sve knjige koje vam mogu delovati interesantno jer imaju slican naslov ili omot :s to sam ja radio jer sam se lozio... znaci tu koliko sranja sam procitao i gluposti i losih knjiga, nisam nigde... neki bestseleri njujork tajmsa i te titule... serem se na to

makaveli - 28 February 2009, 13:41

ja sam prochitao od njega OLUJA VEKA, jbt lik je pisac na enti! pogledao sam i film, traje 4 sata ali je bruka :)
unique - 10 March 2009, 23:01

uzeo sam opet da listam Sofijin svet...jebiga uzeleo se... :-)
Taichy - 11 March 2009, 21:13

makaveli pisao/la:

Ovo treba skontati. Ja prvi put kad sam čitala, žešće sam se smorila, kao on njega savetuje, blabla, neki principi, al' kad se malo udubiš... :D

hijavata pisao/la:
Alber Kami-Stranac

Dok sam čitala knjigu, meni je na svakoj strani bar po dva puta došlo da ga zadavim... kakav je to čovek... užas...

A ja bih svima preporučila "Zločin i kaznu". :D Fenomenalna knjiga!

cofi - 12 March 2009, 04:04

unique pisao/la:
uzeo sam opet da listam Sofijin svet...jebiga uzeleo se... :-)

bas lagana knjiga, svarljiva... uzmi kad je nice plakao, slican trip valjda (filozofija), davno sam citao pa ne mogu da se setim koliko to ima veze sa pravim niceom i to... tj nema prica veze, al kao roman je bilo ok :s
Taichy pisao/la:
ko voli filozofske knjige

neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

unique - 12 March 2009, 10:35

aha...to sam i hteo daprocitam...al' nikako da nadjem vremena za citanje...bedak... ;-(al' kol'ko volim Nicea, to je jezivo...kako covek zna da nervcira svojom mudroscu... ;-D
makaveli - 31 March 2009, 13:01

stiv fist, ajvor bedeil - petlja

knjiga odvaljuje! ovaj prvi je huligan, a ovaj drugi navijac celzija. i opisuju svoje dozivljaje na utakmicama, tuce i to :)

makaveli - 10 May 2009, 23:01

ae ako je citao knjige o c++ programskim jezicima nek javi koju da kupim.
dc - 10 May 2009, 23:21

da li si ti lud

c++ je najgori deo mog zivota

jbt kad se setim samo

za 2 moras da znas 90 jebenih posto

a ostale ocene su od 91-100

majku im kravavu zasemenim :@

Big Dee - 11 May 2009, 15:12

jel mozhe neko ako mu nije muka da pokusha da mi nadje Jakov Ignjatovic - vechiti mladozhenja??
ceo dan trazhim na googlu i ne mogu da nadjem... 8)

makaveli - 12 May 2009, 23:01

diablo pisao/la:
da li si ti lud

c++ je najgori deo mog zivota

jbt kad se setim samo

za 2 moras da znas 90 jebenih posto

a ostale ocene su od 91-100

majku im kravavu zasemenim :@

ali ja nemoram to da ucim za ocenu, nego me zanima :P

Kurjak - 12 May 2009, 23:09

holdkoros
hayem - 6 June 2009, 11:10

George Orwell - 1984. Roman o totalitarnom sistemu..kida :D
makaveli - 7 June 2009, 13:54

ae objasni o cemu se radi.
Debeli - 15 June 2009, 16:15

džordž orvel nije napisao lošu knjigu.

naravno,preporučujem od vajlda sliku dorijana greja

Veliki Župan - 14 July 2009, 01:09

umberto eko-ime ruzha
paolo koeljo-zahir....

kipa - 15 July 2009, 00:11

na moru sam procitao 'pitanja i odgovori' po toj knjizi je snimljen 'milioner iz predgradja' film nisam gledao tako da ne mogu da uporedim

sada bi trebao da uzmem nesto novo da citam..

Dirty Dzo - 27 July 2009, 19:40

ima li neko "Dremljivi demon Dekster" (Darkly Dreaming Dexter)
Shock035 - 31 August 2009, 21:57

citajte knjige, to je bitno :->

agata kristi - 10 malih crnaca
den simons - leto noci

:->

Poppino - 19 October 2009, 18:08

U zivotu sam citao knjige samo koje sam morao za skolu nekad, do pre 4-5 dana kad sam naleteo na knjigu (tj 2 knjige) NAJVECI SRPSKI GANGSTER, poceo sam da je citam iz dosade misleci da cu da se smorim od citanja na 3. starnici... PROCITAO SAM OBE JEBENE KNJIGE ZA 6 SATI, BEZ DAHA!!! Think about it... Procitaj obavezno! :dope:
Divorce - 19 October 2009, 18:25

Molim vas da shvatite sushtinsku razliku izmedju knjiga koje treba preporuciti i debilnih ispovesti koje potichu iz kriminalnog retardiranog uma...

ovo nije hejt na poppinov post, mislim jeste malo ali poenta priche je da jebeni Legija nije plodan pisac sve i da se oplodi mastilom!!!

molim vas, molim vas shvatite to...

upravo chitam Istoriju srpske srednjovekovne knjizevnosti ali ne bih vam preporuchio, nema tu upucavanja brate kale... :-/

Poppino - 19 October 2009, 18:41

ja ne znam deki da li si ti prevideo da te ovaj oslovio sa sabane ono

nemoj da pravite propuste

opomena

Divorce - 22 October 2009, 10:21

ja uzeo sad Istoriju Vizantije neverovatno koliko detalja nisam znao, uzhasno... a kakvi smo sloveni bili retardi, to je strashno, chitam i ne verujem... varvari, ma uzhas... ali ono, Bugari su bili najgori... jedan njihov hagan ( vladar ) odsekao glavu vizantijskom caru i od lobanje napravio pehar da pije vino na gozbama...
lazar88cacak - 23 October 2009, 18:10

pa sta znam..ja se trenutno bavim krimicima,agata pre svega..paterson nije interesantan-odmah znas ko je ubica,dok kod agate mozgas :) citajte,ko voli agatu: treca devojka,sastanak sa smrcu,smrt na nilu,ubistvo u orijent expresu,zavesa(u svim je poaro-meni omiljeni detektiv)..ima jos dobrih al ove su meni najjace.moze i sidni seldon
sto se tice lektira uglavnom su gotiva knjige..ana karenjina,ujka vanja,tihi don,mogu do sutra ovako
i jos samo sidarta-hese
toliko od mene

Debeli - 24 October 2009, 17:11

Poppino pisao/la:
To je knjiga sabane koju preporucujem svima, meni puca kurac za kriminal!

da ali nije nesto preterano knjizevna

Sik - 24 October 2009, 19:42

irwin shaw - mladi lavovi
schiller - razbojnici
dostojevski - bjesovi
turgenjev - prolećne vode
itd.
prvu obavezno pročitat

Sik - 24 October 2009, 19:46

Taichy pisao/la:
makaveli pisao/la:

Ovo treba skontati. Ja prvi put kad sam čitala, žešće sam se smorila, kao on njega savetuje, blabla, neki principi, al' kad se malo udubiš... :D

hijavata pisao/la:
Alber Kami-Stranac

Dok sam čitala knjigu, meni je na svakoj strani bar po dva puta došlo da ga zadavim... kakav je to čovek... užas...

A ja bih svima preporučila "Zločin i kaznu". :D Fenomenalna knjiga!

stranac je prejebena knjiga. zločin i kaznu ko je propustio u srednjoj nek obavezno pročita naknadno.

pragmatic - 24 October 2009, 20:03

drajzerova americka tragedija i ostala dela...ruski pisci...mahom su dobri...sta znam...tu su i eko,koeljo...
mmakatb - 9 November 2009, 21:19

zivo sam se nesto utripovao na filosofiju,pa bi mi neka preporuka dobro dosla!!!vidim da je cofi malo zapoceo pricu o filosofiji...
ppppppppppplllllllllllzzzzzzzzzzz

Kurjak - 9 November 2009, 22:22

kako se zove ono...
a da
davincijev kod...
dobra knjiga

kavabanga - 9 November 2009, 23:03

joj jel ima bese i film taj...
a da
ima, dobar je i film

dc - 9 November 2009, 23:14

izgubljeni simbol
mmakatb - 10 November 2009, 12:15

ime autora,ime knjige,kako da dodjem do nje,ne odnosi se na davincijev kod!
Kurjak - 10 November 2009, 12:55

kavabanga pisao/la:
joj jel ima bese i film taj...
a da
ima, dobar je i film

aha dobar je film

ali jaca je knjiga

Eminstein - 10 November 2009, 13:03

Dirty Dzo pisao/la:
ima li neko "Dremljivi demon Dekster" (Darkly Dreaming Dexter)

imam ja

dc - 10 November 2009, 14:40

den braun izgubljeni simbol

ja sam je narucio stigla mi je postom

Delfagor - 10 November 2009, 15:17

Marija Vechera...predobro je.
Divine - 11 November 2009, 18:27

dc pisao/la:

Video sam to kad sam bio u mamutu u bg-u, potenciraju je dosta kao novo sranje dena brauna, al bila je samo na engleskom, valjda nije bila prevedena jos... Jesi ti na eng uzeo, i jesi procitao, valja li cemu? ajd ukratko majke ti...

Debeli - 11 November 2009, 18:35

Sik pisao/la:
irwin shaw - mladi lavovi

sjajna

Divine - 13 November 2009, 00:52

diablo odgovori ako mozes ^^
Insanicuss - 13 November 2009, 01:00

Dzed Rubenfeld

Tumacenje Ubistva

prime minister spy - 17 November 2009, 15:54

sto se tice filozofije :
karl poper - traganje za boljim svetom
shopenhauer - o slobodi (ljudske) volje

dc - 17 November 2009, 20:03

Divine pisao/la:
dc pisao/la:

Video sam to kad sam bio u mamutu u bg-u, potenciraju je dosta kao novo sranje dena brauna, al bila je samo na engleskom, valjda nije bila prevedena jos... Jesi ti na eng uzeo, i jesi procitao, valja li cemu? ajd ukratko majke ti...

prevedena je

ja stigao do pola

a bolje da ti ne pricam o cemu se radi pokvaricu ti citanje

javi mi ako oces da ti objasnim kako da je narucis

cofi - 17 November 2009, 21:14

kakav den braun, pa to je hari poter za odrasle :D

prime minister spy pisao/la:
sto se tice filozofije :
karl poper - traganje za boljim svetom
shopenhauer - o slobodi (ljudske) volje

sta ce ti to prijatelju :s

citam nesto o pravoslavlju11 treba da pocnem kritiku cistog uma :/ sutra cu :/ ne bih preporucio :/

Kurjak - 17 November 2009, 21:16

ja citam necistu krv
Eminstein - 17 November 2009, 21:33

The Kurjak pisao/la:
ja citam necistu krv

za skolu a? smorcina od knjige

kod mene sad konacno normalna lektira "Zlocin i kazna", vecina lektira je krs najgori.

Kurjak - 17 November 2009, 21:36

aha
ubi ko s prutom

Veliki Župan - 19 November 2009, 22:48

ae neko eminentniji sa suga da mi preporuci nesto zaista vredno.

Unapred hvala svima,da ne gusim posle;)

kavabanga - 19 November 2009, 23:01

Rene Belbenoa - Suva giljotina

mislim da ne postoji bolja knjiga

Rax - 29 November 2009, 13:45

Paulo Koeljo - Alhemičar
dobra knjiga,kraj ubija

Rydah_SF - 29 November 2009, 14:04

I Paulo Koeljo - Zahir
Objashnjava :D

Rax - 30 November 2009, 17:19

da da čuo sam da je dobra i ta
Veliki Župan - 30 November 2009, 21:13

meni je prosek neki.
unique - 10 May 2010, 21:18

teeeeeeeeeeeebarrrrrrrrrrrrrrrrraaa...procitao sam marchelovu knjigu... :s :s :s : s :s...ovu novu...ljudi, psi i misi...covek je istripovan do jaja...i nekako mi se mnogo cini kontradiktoran i od ovoga sam u distinkciji sa modernom...sad sam uzeo da citam Masimo Dona-Filosofija muzike...a post cisto da opet neko jos nesto stavi ovde...stalo mi je... :s budite mi zdravi... :* :oops:
Tormentor - 11 May 2010, 03:49

marčelo wannabe pisac
ne znam šta mi je kul bilo u poslednje vreme
prespavao sam većinu
zločin i kazna mi je bila kul
a majke mi ja nikako da popamtim imena knjiga koj kurac sam čitao uopšte
jel sidartu čitao neko

Eminstein - 11 May 2010, 12:06

Tormentor pisao/la:

zločin i kazna mi je bila kul

meni isto, mozda najjaca lektira

nije los alhemicar, bas sam nedavno citao.

nasao sam nesto zanimljivo, Antonio De Melo - Budjenje, citao delove neke, treba da nabavim celu knjigu

Insanicuss - 11 May 2010, 12:14

Zadnje procitano Glen Kuper - Biblioteka Mrtvih. Trenutno konacno zavrsavam Sveobuhvatno Umjece Ratovanja - Sun Cu.
kavabanga - 11 May 2010, 12:26

emin brat moj nacitani
unique - 11 May 2010, 15:40

sidarta je fenomenalna knjiga
Divorce - 11 May 2010, 16:15

definisi fenomenalno :S
unique - 11 May 2010, 16:52

ne znam da definisem fenomenalno... :s no o Sidarti sam zeleo da kazem da je jako citka, prijatna i knjiga sa lepo ispracenom filosofijom...
Tormentor - 11 May 2010, 22:27

ej
znate šta je genijalnost
genijalnost je da ti 100 strana ne pišeš ni o čemu i napišeš knjigu
jebena čekajući godoa
ta knjiga je genijalna nod

unique - 11 May 2010, 22:38

cekajuci godoa jeste genijalna... :s ali jonesko je bolji...celava pevacica i cas...fakin krejzi...ali prosvetiteljsko...
cofi - 12 May 2010, 00:45

^kako idu pripreme za faks?

na putu sam da razumem neke hrvatske knjige iz sociologije i filozofije :-|

unique - 12 May 2010, 01:10

batice, ja sam se istripovao da si ti umro!!! :s

do jaja...e'o sad zavrsavam maturski, bas...malo ucim dekarta i hjuma...i tako do jaja je uglavnom...ono toi sam osljakao 650 pitanja i solidno je s ucinkom...

nemy - 12 May 2010, 01:51

unique pisao/la:
batice, ja sam se istripovao da si ti umro!!! :s.

:-|

unique - 12 May 2010, 07:10

:roll: :roll:

pa nisam cuo ni video coveka mesecima...niti sam ga zapazio ovde, ni na msnu..jebem li ga... dobro, figurativno...uslovno takoreci receno... :-/

Divorce - 12 May 2010, 09:27

poslednje sto sam citao je "Za i protiv Vuka" od Mese Selimovica, tako, otvorili su mi se neki novi horizonti ( no scena sa Boletom u Kamenu Mudrosti )

inace, drago mi je sto se cita i to...

Rax - 12 May 2010, 17:06

cuo sam da je "Senka vetra" odlicna knjiga
unique - 12 May 2010, 17:09

s'a to?
Rax - 12 May 2010, 18:05

http://www.libar.at/belet...-ruis-safon.php
du-ky - 12 May 2010, 18:15

Rax pisao/la:
cuo sam da je "Senka vetra" odlicna knjiga

Sjajna je.
Evo jedna fina.
"Budenbrokovi - propadanje jedne porodice"

Realisticni roman, 20. vek. Pisac: Tomas Man

UltraVS013 - 15 May 2010, 17:31

Ričard Bah - Iluzije

Više o knjizi možete da pročitate ovde
Po meni jedna od onih koje vredi pročitati, zanimljiva knjiga.

A pre par dana sam pročitala "Lovac u žitu" i koliko su je hvalili po raznim forumima očekivala sam da će biti nešto dobro, ali čisto dnevnik sranje, bez ikakve pouke, znači bukvalno 200 i kol'ko strana jebenog dnevnika. Smorila sam se već kod 100 i neke, al' reko ajde da pročitam do kraja, možda bude neka pouka nešto, al' ništa, smorno sranje od knjige. :-/

Mf Koom - 15 May 2010, 18:09

imam kopiju Bozhanstvene Komedije staru ceo vek!

heeere cofi cofi cofi... :A

cofi - 15 May 2010, 21:32

pass the boogie
Divorce - 16 May 2010, 17:59

Bozanstvena komedija / ilustrovano izdanje, tvrd povez i neka cudna vrh stampa kosta 16 000 jebiga... :-/ a ta tvoja je bas antikvitet, ja sam nashao kod ulicnih prodavaca Sveto pismo iz 1928. covek mi prodao za 250 dinara, a fazon nikada nije otvorio knjigu pre toga, nije ni znao da je toliko stara i retka... i ono, fazon je sto svi misle da je Vuk prvi preveo novi zavet na cist narodni jezik, ali nije tako. Ova moja knjiga sad stoji u kuci, ispod ikone i kandila, mislim da je najstariji primerak u selu. :A
Kurreh - 16 May 2010, 18:02

Adrijan Makinti - Možda budem mrtav
zlobnica - 16 May 2010, 21:33

Divorce pisao/la:
Bozanstvena komedija / ilustrovano izdanje, tvrd povez i neka cudna vrh stampa kosta 16 000 jebiga... :-/ a ta tvoja je bas antikvitet, ja sam nashao kod ulicnih prodavaca Sveto pismo iz 1928. covek mi prodao za 250 dinara, a fazon nikada nije otvorio knjigu pre toga, nije ni znao da je toliko stara i retka... i ono, fazon je sto svi misle da je Vuk prvi preveo novi zavet na cist narodni jezik, ali nije tako. Ova moja knjiga sad stoji u kuci, ispod ikone i kandila, mislim da je najstariji primerak u selu. :A

dzabe ti biblija sto ti stoji ispod ikone ako je nikad neces otvoriti i prelistati malo...

Divorce - 17 May 2010, 14:44

:-| A gde baš mene nađe, od svih srećnih Cigana? Pa ja znam čitave delove te iste Biblije napamet, šta sad da radimo? :S
Kurreh - 17 May 2010, 17:50

nađite se pa preslišavanje :pravila:
zlobnica - 18 May 2010, 00:16

nishta, ispala :p
gud for ju (;

Pishta - 22 May 2010, 17:25

jel zna neko neki sajt de ima knjiga za citanje? :/
Debeli - 22 May 2010, 17:34

www.google.com
Debeli Lonza - 22 May 2010, 17:48

Divorce pisao/la:
:-| A gde baš mene nađe, od svih srećnih Cigana? Pa ja znam čitave delove te iste Biblije napamet, šta sad da radimo? :S

opet dzabe ti ta biblija :A

gudroslav - 22 May 2010, 17:52

norveška šuma 8)
Pishta - 23 May 2010, 15:09

Debeli pisao/la:
www.google.com

ajao prejako brate... de si bio do sad.. vise ne moram da trazim po biblioteci.. hvala ;)

Tormentor - 23 May 2010, 16:56

aha onaj
http://baneprevoz.com/

tu ima sve jbt

Debeli Lonza - 23 May 2010, 17:05

nema bukovski :( nikakako da nadjem zene
Pishta - 23 May 2010, 17:26

nemogu da nadjem

Hesse Hermann - Demian

damn :/

Debeli Lonza - 23 May 2010, 19:52

evo ti sve sto imqm od njega (plus demijan)

http://www.sendspace.com/file/l4fh4s

Pishta - 23 May 2010, 20:43

Debeli Lonza pisao/la:
evo ti sve sto imqm od njega (plus demijan)

http://www.sendspace.com/file/l4fh4s

e hvala brateee ;)

zlobnica - 29 July 2010, 03:45

Jonar Nader - Z
knjiga se zove Z i savrsena je!!
dosta je istripovana
iskrena preporuka :->

Markiz - 31 July 2010, 11:55

može bliži opis?
zlobnica - 31 July 2010, 16:16

Citat:
Description: • Za sta biste se borili?
• Za sta biste umrli?
• Za sta biste ubili?

Rat "protiv terorizma" prava je decja igra. Doci ce vreme kad ce teroristi zaista objaviti pravi rat, jedni protiv drugih, a vama ce jedino preostati da se opredelite za jednu od strana u njemu.

Ovaj roman prica o grupi nadahnutih terorista cija dela ne samo da menjaju svet, vec ga i iskrivljuju. Oni svoj zig udaraju na nacin na koji to nijedan diktator ili fanatik nikada nije cinio. Nijedan skup mozgova niti bilo koja vlada takav scenario nikad nisu predvideli.

• Da li biste se borili za mir?
• Da li biste umrli za slobodu?
• Da li biste ubili zarad pravde?
• A sad odgovorite: sta bi vas ubedilo da se predate?

Gospodin Nejder nam pred oci iznosi mogucnost od koje trne um. Hoce li danasnji svet dobiti rat protiv terora samo da bi sve sto je ostvario prepustio prastarom zlu korupcije i gramzivosti? Hoce li se i sama tehnologija, smisljena da nam pomogne, okrenuti protivnas i povuci obarac koji ce nam doneti unistenje?

po opisu deluje lejm
radi se o navodnim "teroristima", o korupciji u korporacijama i vladi. vojsci, bioloskom oruzju i ljudima koji su zauvek sjebali svet; istripovana je mnogo.
strane se odbrojavaju unazad, glave su obelezene od A do Z, prica se u retrospektivi, i na kraju svake glave je jedno slovo i kad se ona spoje dobije se recenica "mir je laz, a lazi zapocinju rat"
for legal reasons, Z is a novel :D
ima i dosta cenzure, neke stvari nisu smele da se objave

Insanicuss - 31 July 2010, 20:46

Ako hocete nesto zaista uzbudljivo, pirhvatite se Svena Hassela. Lik je jebeni genije! Necete se nacekati da vam na 10 strana pokaze kako je neka picka imala rozu haljinu na koju je neko svrsio, nego odmah prelazi na stvar.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sven_Hassel

Procitao 2 do sada, skoro u cugu.
Gestapo i legija prokletih. Uglavnom, ko god voli avanturisticke i akcijske romane/knjige ovo mora da pregleda.

PrincesS_BBF - 1 August 2010, 03:04

"A ako je to ipak bilo istina", Mark Levi, favorit Stevena Spielberga, odlična knjiga.
Mateo - 1 August 2010, 12:32

sinoc bas procitao Alhemicara,,,kul je, fina knjiga...

dajte nesto interesting sto listate ovih dana?

PrincesS_BBF pisao/la:
"A ako je to ipak bilo istina"

neko upoznavanje sa radnjom? (:

PrincesS_BBF - 1 August 2010, 13:12

Pa roman je, al' kvalitetan, na foru likuša se slupa s kolima i završi u komi, međutim može da hoda kao duh, ali je niko ne vidi sem lika koji se doselio u njen stan i oni tu smišljaju kako da je probude, kradu telo iz bolnice i ostalo.. Ima i film, koji je jedno 77 puta gori nego knjiga.. Dosta je lagano, ko ne voli neku opuštenu radnju bolje da ne uzima, ali mene je knjiga oduševila.
zlobnica - 2 August 2010, 00:50

i glumi ova ruzna riz viterspun, dva sata mog zivota koja mi niko nece vratiti :babababa:
PrincesS_BBF - 2 August 2010, 16:34

Upravo to, imam film ako nekom treba [ne treba nikom, verujte mi]. Očaj je.
Tormentor - 2 August 2010, 19:29

kakve veze ima naslov knjige s knjigom :S
PrincesS_BBF - 3 August 2010, 00:29

Devojka, kad je provalila da može da priča sa njim u stanu, krenula je sa pričom na foru "Možda mi nećeš verovati, ali istina je i moraš da me saslušaš".. A isto to ima i na kraju, samo što on njoj to priča.

8)

Rax - 4 August 2010, 13:23

sad dok sam bio na more pročitao sam "Umeš li da čuvaš tajnu" jebemga
jes da je ime knjige mnogo gej al jaka knjiga

Insanicuss - 7 August 2010, 02:49

Priznaj da citas ljubavne romane :mrgreen:
Pejcos - 7 August 2010, 11:01

stidi se rakune :S
najskorije sto sam procitao je "Andjeli i demoni" od Den Brauna i dosta je dobar
mada bih vise voleo neku "smesnu" :S knjigu ako ima ko sta da preporuci

Sejo - 7 August 2010, 14:47

Pejcos pisao/la:
najskorije sto sam procitao je "Andjeli i demoni" od Den Brauna i dosta je dobar

Ako voliš tu tematiku, preporučujem ti naslov Sveta Krv, Sveti Gral .

Jaarul Hades - 7 August 2010, 14:58

Moc pozitivnog zivljenja-Norman Vinsent PiL
Rax - 7 August 2010, 19:55

Insanicuss pisao/la:
Priznaj da citas ljubavne romane

:->

UltraVS013 - 8 August 2010, 03:40

Pročitah zadnje od Bukovskog "Post Office", oke je knjiga da uzmeš i pročitaš na brzinu, nije smorno i ako je isto na foru dnevnika što inače ne volim.

'ajd' sad preporučite neku misterija-zaplet-filozofija knjigu.

gudroslav - 8 August 2010, 03:48

sto koristis vreme koje niko ne koristi... ko jos kaze ,,procitah,, u 2010 godini :-/
Debeli Lonza - 8 August 2010, 03:51

^ja stalno pricam,kakve to veze ima

to isto kao da si me pito sto nemam fejs,kad ga svi imaju

zlobnica - 8 August 2010, 04:55

gudroslav pisao/la:
sto koristis vreme koje niko ne koristi... ko jos kaze ,,procitah,, u 2010 godini :-/

zato sto nacitani ljudi koriste vremena poput aorista. :-/

Tormentor - 8 August 2010, 09:29

^^ ne znam ko je veću glupost sad izvalio,ti ili on.
Pejcos - 8 August 2010, 11:14

ja pricam iz zajebancije,isto kao i imperfekat :->
Mateo - 8 August 2010, 16:00

Citam "Kolibu" (Vilijem Pol Jang) trenutno, i ne znam ono pocetak me zainteresovao vrlo, dok sam u jednom trenutku bio u fazonu vtf i hteo da prekinem sa citanjem, al dobro reko zavrsicu pa javljam neke krajnje utiske.
Baster_Bagljas - 8 August 2010, 16:22

Ognjena kapija (Stiven Presfild) to je fazon 300 samo mnogo bolje, pun opis spartanskog života. Životnjska farma (Džordž Orvel) ovu knjigu sam pročitao za 6 sati, nije dugačka, a jako dobra, basna za odrasle, a i 1984 je dobra, odatle je i poteklo ime Veliki brat. Šta znam... Mračna tkanja od Filipa Pulmama doduše trilogija ali ako neko voli fantastiku to će da sažvaće za kratko vreme.
Debeli Lonza - 8 August 2010, 16:51

^1984 vrh,i film je dobar.
UltraVS013 - 9 August 2010, 02:26

gudroslav pisao/la:

Zar je bitno? :/ Pravilno je reći (napisati) i pročitah i pročitala sam, tako da kako god da napišem, svako je skontao šta sam htela da kažem, svejedno je.

gudroslav - 9 August 2010, 02:28

ma zezanje ;)
unique - 9 August 2010, 11:35

znaci sranje...ja knjigu nisam procitao tri-cetri meseca... :s bedak...a citao sam Dzubrana i gotivan je samo kad izvalis da je sve istyi fazon na koji pise, malo se smoris... :sPesak i pena svaka pohvala... :)
PrincesS_BBF - 9 August 2010, 14:16

Ljude koji "pišu", a ne čitaju sam oduvek smatrala genijalcima. ;)
gudroslav - 9 August 2010, 14:19

PrincesS_BBF pisao/la:
Ljude koji "pišu", a ne čitaju sam oduvek smatrala genijalcima. ;)

hvala :lol:

PrincesS_BBF - 9 August 2010, 14:21

To je bio ironično :D
Mene ćale i keva smaraju za to stalno. -.-

gudroslav - 9 August 2010, 14:24

evo ja sam procitao 2,3 knjige u zivotu, nije za ponos al jbg stacu....
al eto pisem rep, koji kakav je takav je al ga pisem :D

Rax - 3 March 2011, 15:44

Srpski psiho
premoćna stvar
čitanje u jednom dahu

Insanicuss - 3 March 2011, 17:48

Hmm obnovio Dimu nedavno.
Bartolomejska noc
Crna lala
Gospodjica de monsoro
Klasa knjige.

Poceo citati Zvonara bogorodicne crvke ali prekinuli ispiti :/

Rydah_SF - 4 March 2011, 15:26

Ovom prilikom bih zheleo da vam preporuchim Finansijski menadzment,delo prof. dr. Gorana Andjelica,koje upravo listam :A
zlobnica - 4 March 2011, 18:15

haha al moja profesorka je izdala knjigu (citaj prepisala par tudjih i iskoristila radove studenata) kao o psihologiji odevanja. pojavila se na par televizija izasla u politici i zahtevala da strana na kojoj je taj clanak bude na oglasnoj tabli ahahahhaa i njena slika, poseca malo na umrlicu podseca malo na poternicu. danas je kroz ceo fax drzala neko cvece da se vidi da je dobila cvece a garant je skoknula do novog groblja i uzela. i tako je svi ismevamo ^_^
Kurjak - 4 March 2011, 20:41

kako ste zlobni
Geronimo - 5 March 2011, 16:25

Ja procitao Silmarilion... bem ti Tolkina

da mi je delic njegove inspiracije ,pa da ebem majke xD
Lik je bio nenormalan,niz informacija,dogadjaja,imena,mesta opisani na samo par stranica..a knjiga ima 450 strana,pa sve tako do zavrsetka.
Plus porodicna stabla i mape na kraju.. :shock:

Debeli - 16 March 2011, 14:14

tolkin je legenda

inace ladno sam ja otvorio ovu temu

i ja sam legenda

samo sto 90% laze za te knjige sto ste kao procitali ali nema veze

Insanicuss - 17 March 2011, 23:51

Jebo te Sofokle i Edip.
Za fax se odradjuje literatura

UltraVS013 - 23 March 2011, 19:38

Dejvid Sou - Kiša kao metak
Kod:
Da bi ste videli link morate se registrovati. Hvala.

Geronimo - 31 August 2011, 23:35

Ovog leta sam mu jebo kevu,procitao : Tunel od Sabata(nije losa,meni prijaju ta opsirna opisivanja i razmisljanja o svakoj sitnici ) pa onda u serijalu : Igra Prestola,Sudar Kraljeva,Oluja Maceva,i Gozba za vrane (prvi deo).. sve to pripada "Pesmi leda i vatre" i ja mogu reci da sam odusevljen. Dzordz Martin pise sve to bez dlake na jeziku,knjige su prepune iznenadjenja,izdaje,intrige,seksa,a sve je to veoma lepo napisano.
Divorce - 10 November 2011, 22:02

Jedino što sam naučio za sve ove godine čitanja i akumuliranja informacija raznih gabarita i pojavnih oblika je to da u širokom krugu izbegavam knjige koje na koricama imaju sliku ukrštenih mačeva ili pištolj u kombinaciji sa damskim belim, satenskim rukavicama.
Geronimo - 10 November 2011, 22:32

Smrt u Veneciji- Tomas Man : kul knjiga, unutrašnji sukob uz možda i preopširna razmišljanja i opise.
Zelena Milja - Stiven King: ko je gledao film, knjigu će voleti još više
Kum - Mario Puzo : jeste da sam tek na početku, ali s obzirom da je radnja poznata,iz filma, shvatam da knjiga ne može biti loša :D

Pročitao sam još nekih desetak od početka škole, postao sam bookworm xD
Kinga sam zgotivio neviđeno, Vreća Kostiju i Uporište su odlični, a "Mobilni telefon",koju sada čitam nije baš nešto posebno.. novija knjiga, a on je već mator, pa gubi malo inspiraciju.

Ko voli bolesne knjige neka nađe "Živeti za Ubistvo", 9 biografija serijskih ubica.
jezivo i morbidno.. detaljno opisana ubistva i psihološki profili manijaka, sve po istinitim likovima.
Nameštaj od ljudske kože, iskasapljene vagine u teglama, silovanje mrtvih žena.. sou fakin sik

a uz nju, "Zombi" od Kerol Outs.. aj što je knjiga sama po sebi bolesna, nego što ju je napisala žena.
Priča prati jednog pedera koji kidnapuje muškarce u želji da transorbitalnom lobotomijom stvori roba, svog zombija. A naravno, svi pokušaji su bezuspešni.

dc - 22 November 2011, 03:01

moram naci silmarilion da procitam

jel stampano u 1 izdanju ili u 5 posebih?

Geronimo - 22 November 2011, 12:48

U jednom..
"nezavršene priče" su kul takođe, priče se prepliću, tačnije, a neke su i opširnije

KING STAJL - 11 January 2012, 19:25

Aj neka mi neko kaže neke dobre knjige iz psihologije-filozofije, nisam čitao knjige tog tipa pa bih voleo da krenem da čitam, ali ne znam od šta da krenem. Hvala.
Geronimo - 11 January 2012, 21:08

Uzmi bilo šta.. veruj mi, tako je najbolje, jer ako te sama materija privuče i ako ti ide lagano čitanje onda će ti bilo šta goditi, a s obzirom da ti imaš 16 godina, ne znam šta da ti preporučim.

Možda bi ti i Niče bio težak, mada probaj, zanimljiv je.. Volja za moć, ili Tako je govorio Zaratustra
uvek možeš da probaš Hegela ili možda još bolje Sun Tzu - Umeće Ratovanja

Što se tiče psihologije, Frojd je uvek i svugde prisutan, preporučujem Uvod u psihoanalizu- snovi
mada je pomalo dosadna jer se dosta ponavlja.
Više gotivim Froma, a favorit(Ujedno i prva koju sam pročitao od njega) je Umeće Ljubavi.
Endru Metjuz ti je noviji pisac, i veoma su mu zanimljive knjige, sam radi i ilustracije, mada je to više kao neki self-help ali najbolji u toj vrsti.. Pročitao sam samo dve njegove, Biti Srećan i Slušaj svoje srce.

Ali, ti bolje čitaj nešto lakše, ne znam.. ne verujem da će te ovo toliko zanimati.
Rekao si u onoj temi da gotiviš Puza, pa prelaz na ovo je baš.. drastičan, s obzirom da je Puzo veoma lak za čitanje, pitak i veoma zanimljiv..Eto vidiš, ja i dalje nisam pročitao Sicilijanca iako imam svoj primerak :)

Sada sam se bacio na Bulgakova, Pseće Srce, a pročitao Saramagovu "Smrt i njeni hirovi" .
Onda nešto lakše između čitam, a to je Teror od Simonsa(jebeno ledena priča).

Rilem - 11 January 2012, 21:23

e trazio sam bas ovu temu :D

Geronimo pisao/la:
.Eto vidiš, ja i dalje nisam pročitao Sicilijanca iako imam svoj primerak :)

ahahahah isto i ja!

zlobnica - 11 January 2012, 21:43

frojd nikako, jung definitivno
skot pek - put kojim se redje ide, klasik, najbolja stvar za autoanalizu ako mogu tako da se izrazim, tj to je bar neki moj pristup

KING STAJL - 11 January 2012, 21:48

E sad sam skinuo tako je govorio zaratustra, počinjem sa čitanjem, a verujem daće biti teško, nisam navikao, reko sam već, pročitao sam puza i imam 5,6 njegovih knjiga, pročitao sam neke školske lektire, slabo ih čitam, sad trebam Anu Karenjinu da čitam, ne verujem da ću pročitati, jedina lektira koju sam pročitao je kad su cvetale tikve, to je isto prelaka knjiga, nisam čitao knjige iz ovog žanra, najviše avanture, romane, bla..bla.. Hvala puno :to:

EDIT: Nina može neka preporuka od njegovih knjiga?

Geronimo - 11 January 2012, 23:07

Hmm, ako si odlučio da čitaš Zaratustru preko kompa,biće malo teže.
Mislim, možda ne tebi ali ja nikako ne mogu preko kompa da čitam.. Zaratustru imam u sopstvenoj "biblioteci" xD
Nego, tu knjigu nemoj da čitaš na brzinu,niti da jednostavno prolaziš kroz nju. Ona nije kao one lakše knjige, da čitaš prateći priču. Zaratustra ti nudi svaku rečenicu sa nekim smislom, i treba obratiti pažnju na svaku ponaosob.

Markiz - 12 January 2012, 00:43

reperi imam gomilu knjiga koje hoću da rasprodam. moji su imali kućnu biblioteku sa preko 100-ak naslova. Nisam stigao da popišem sve knjige ali ko je zainteresovan za spisak neka me kontkatira u inbox.
KING STAJL - 12 January 2012, 02:09

Markiz - pošalji mi listu, hoću da nabavim neke nove knjige, pravim neku svoju kolekciju, imaju moji isto poveću kolekciju, videću koliko imam duplikata pa ću da ih delim

Džeronimo - mrzim i ja da čitam sa interneta, sva sreća pa sam otišo da pregledam kolekciju od mojih, i vidim u nekoj politikinoj kolekciji baš zaratustra, obradovao sam se što ne moram da čitam na kompu, mnogo zrači, bacam se sutra na čitanje :D

Nina - Izvini nisam video da si napisala njegovo delo, nisam mogo posle da ispravim post :S moj bed

zlobnica - 12 January 2012, 05:55

ako ces da citas skot peka kreni redom, i to samo psihoanalize, izbegavaj njegove romane ili sta vec, bljutavo, dosadno, nikad nisam mogla da se nateram da dovrsim, a uporna sam osoba.
junga ne mozes da citas jer nije pisao, samo su njegovi ucenici pisali za njega, nisam puno citala al ono sto jesam - zlato. posebno mi se svidja pristup poredjenja mitologije i arhetipova, jako zanimljivo, cak sam i maturski bila uzela da radim na tu temu.

KING STAJL - 15 January 2012, 20:18

Zna neko gde mogu da nabavim knjigu od Džejzija ako ima u prodaji kod nas, ili barem kako se zove knjiga da probam da nadjem da skinem da čitam.
Geronimo - 15 January 2012, 20:37

Ako misliš na "Decoded", ne traži je..bolje troši vreme na pametnije stvari/knjige.

A ako živiš u Bg-u ili blizu, skokni do doma sindikata, novogodišnji sajam i dalje traje(do srede) i imaju odlične popuste.
Ja kupio do sada 12 knjiga, išao tri puta xD

Debeli Lonza - 15 January 2012, 21:00

^hvala za ovu informaciju za popust,nisam znao, mora overim u utorak.
Veliki Župan - 16 January 2012, 17:14

sve fromove
KING STAJL - 26 January 2012, 20:20

Aj neka mi neko okači ako ima e-book Čiča Gorio, imam svoju knjigu ali sam dao ortaku i on danas zaboravio da mi donese, a moram za ponedeljak da čitam :S
Louie - 28 January 2012, 02:57

Platon - Država, ako oćete da unapredite svoju liričku formu(rep tekstove, tojes).

Neko je pomenuo Sun Tzua - umeće ratovanja. Isto, preporuka. Vojskovođa, filozof, psiholog, analitičar...

Frojd - uvod u psihoanalizu, ta knjiga je biblija kad su psihički procesi u pitanju. Lik je jebeni Šerlok Holms indukcije i dedukcije u psihologiji. Jes da je šmrko koks, jbg, valja izčilat s vremena na vreme. :DD

cofi - 28 January 2012, 12:20

Louie pisao/la:
Platon - Država, ako oćete da unapredite svoju liričku formu(rep tekstove, tojes).

ok je to, filozofska lektira i sve. samo ne kapiram kako to pomaze unapredjivanju liricke forme :s na stranu sto se tolko isro bez potrebe

Geronimo - 28 January 2012, 12:52

Ma Frojd je bio ludak, za svaki psihički problem koji se može uočiti kod čoveka je on govorio da dolazi iz seksualne frustracije, Edipovog kompleksa i sl.
Treba ga izbegavati, ima mnogo boljih psihologa, on je samo pokrenuo taj ciklus ali to ne znači da sad valja :)

Ko hoće neke zanimljive a kraće priče, nek uzme bilo šta od Edgar Alan Poa, i neće se razočarati.

zlobnica - 28 January 2012, 15:40

degen je frojd realno
meni su osobe koje čitaju frojda ko osobe koje veruju svemu što čuju na TVu, ono kao :-/

Markiz - 28 January 2012, 15:54

Haha pošto Nina kaže da je Frojd degen onda je sigurno tako. :tapsh:
gudroslav - 28 January 2012, 16:55

ja sam prestao da citam posle kafke
a tad sam i poceo

Louie - 28 January 2012, 18:23

Džeronimo, nije bitno ko je bio bolji psiholog, nego ko bolje interpretira teorije koje lansira. Pričamo o argumentaciji i, ajde da kažemo, nekoj vrsti kompulzije. I naravno, poznavanje fundamentalnih stvari koje se većinom zaboravljaju. Vladanje teorijom u datom segmentu/sferi života. Ali, isto tako, neke stvari zavise od ugla gledanja. Znači, ko kome imponuje i gde se pronalazi. De fakto.

Nina, svako ko sadrži ogrmonu količinu informacija počinje da fura svoju ideologiju. Ti ako nisi imala iskustvo kao Frojd, možeš tek natući o čemu on priča/piše/fura. Ista misao u glavama različitih ljudi nije ista misao.

Gudroslave :lmao:

Louie - 28 January 2012, 18:32

cofi pisao/la:
ok je to, filozofska lektira i sve. samo ne kapiram kako to pomaze unapredjivanju liricke forme :s na stranu sto se tolko isro bez potrebe

:S

thruo - 28 January 2012, 18:51

gudroslav pisao/la:
ja sam prestao da citam posle kafke
a tad sam i poceo

to je za svaku pohvalu

gudroslav - 28 January 2012, 19:06

ozbiljno pricam
ja sam se u trecem gimnazije iscimao da procitam nesto i to se dogodi da procitam nesto najjace ikada
i ne zelim da ulazim dalje u knjizevnost
kafka mi je dovoljan

cofi - 28 January 2012, 23:36

Louie pisao/la:
:S

jbg, nisam napamet rekao, zao mi je ako je zvucalo napadacki, ali ne vidim stvarno kakve veze drzava, za razliku od bilo koje knjige, moze uticati povoljnije na knjizevnu formu tj rep tekstove. i iza ostalog stojim, naravno, ne sporim vrednost dela

Debeli Lonza - 29 January 2012, 13:00

nemoj cofi sad da se vadis... sad kao nisam teo napadacki ovo ono...!!111\
Geronimo - 29 January 2012, 13:49

Pa pazite ovo, Frojd vrti jednu istu priču, ponavlja se konstantno i sere u prazno..

A tako gledano, ne razlikuje se puno od repera, osim što koristi dosta stručnih termina koji su van žargona i mogućnosti mnogih i to mu kao daje neku vrednost i stvara bar neku vrstu razlike.

Markiz - 29 January 2012, 14:07

Hehe, uz dužno poštovanje svima na ovoj temi ali slatko sam se nasmejao na par postova. Pogotovu ove za Frojda.
Geronimo - 29 January 2012, 15:09

Sta je Markize? Imas li neke probleme, mozda cika Frojd moze da ih resi? :D
Dijagnoza bi bila usko povezana sa tvojim seksualnim problemima, fejsbuk vezama i problemima sa kevom... ukratko

Louie - 29 January 2012, 15:26

Perceptivno, nea šta.

at cofi

-Ideje.

Markiz - 29 January 2012, 16:49

Geronimo pisao/la:
Sta je Markize? Imas li neke probleme, mozda cika Frojd moze da ih resi? :D
Dijagnoza bi bila usko povezana sa tvojim seksualnim problemima, fejsbuk vezama i problemima sa kevom... ukratko

Geronimo - 29 January 2012, 17:07

A pa da, u nedostatku argumenata se postavljaju slike sa neta :D

Nego, da ne bude da spamujem(o),
sad čitam Kožu od Malapartea.. knjiga je bila zabranjena za katolike kad je izašla, govori o stanju u Napulju nakon dolaska američkih trupa.. i to onako, baš eksplicitno.

SadMonday - 29 January 2012, 23:36

Kod:
Da bi ste videli link morate se registrovati. Hvala.

cofi - 2 February 2012, 00:30

Louie pisao/la:
at cofi

-Ideje.

reperima bi vise pomogao dijalog :v ali kapiram na sta si pucao... sta znam, platon lepo pise i privlacna je filozofija, ali i dalje mislim da je drzava, u smislu da ce pomoci nekom u pisanju/kapiranju pisanja, podjednako dobra kao i bilo koja druga knjiga za koju zagrizes i zapitas se o stvarima, a cini mi se da o idejama mnogo lepse pise u nekim drugim dijalozima, pozaboravljao sam vec da bih mogao da istrajem u siroj diskusiji na tu temu, al eto. reperima bih pre preporucio da se zadube u estetiku, pa gde ih odvede... mada opet se svodi na to da te ili boli kurac za tamo neka slova ili ces svejedno sam naci odgovore

Debeli - 2 February 2012, 01:08

jebo me otac što sam otvarao ovu temu
bože blagi
god bless you all

Louie - 2 February 2012, 21:58

Kritika na politiku u okrviru jedne države, o tome sam pričao. A pričam s razlogom. Često viđam neke naložene klince sa komentarima "aaaaa, kolko je ovaj reper realan. on priča kako jeste!", i to sve na yt. A šta je jutjub nego video enciklopedija. Tj. nije, ali je etiketiran kao takav. Suština, šta oni znaju ko treba vladat državom i sl. pitanja.

Znaš kako, ne može svaka knjiga služiti kao pokretač razmišljanja, al u tom nekom "deep thinking" vidu. Cofi, kewl si lik.

Fatso, fail je neminovna dogma. :pusa:

KING STAJL - 2 February 2012, 23:01

Mnogo filozofirate, nije to taj rad. Nek mi neko kaže kakva je knjiga Revizor od Gogolja moram da je čitam za lektiru pa ono da čujem neki komentar.. Mrzim one koji misle da time što su pročitali pun kurac (vi bi to rekli mnogo lepše jer ste načitani, je l' te?) knjiga da su popili svu pamet sveta. Čast izuzecima kojih ima na ovom forumu, kad vidim ko je sve pametan drago mi je što sam glup. (ovo svrstajte u panč ;) )
Louie - 3 February 2012, 12:02

Ša je ba creep stajl? To nisi naučio ni na jedan rad osim ručnog?
Rašid - 3 February 2012, 15:47

kakvi ste vi to reperi kad čitate knjige?

niste geto uopšte...

cofi - 3 February 2012, 17:18

geto vizdom :nod:

kontam da se ti sprdas, al najjaci su mi uleti na ovu temu jaooo citateee jaooo boliidii, sta pricate i slicno :D neprocenjivo :D

Debeli - 3 February 2012, 17:24

KING STAJL pisao/la:
Mnogo filozofirate, nije to taj rad. Nek mi neko kaže kakva je knjiga Revizor od Gogolja moram da je čitam za lektiru pa ono da čujem neki komentar.. Mrzim one koji misle da time što su pročitali pun kurac (vi bi to rekli mnogo lepše jer ste načitani, je l' te?) knjiga da su popili svu pamet sveta. Čast izuzecima kojih ima na ovom forumu, kad vidim ko je sve pametan drago mi je što sam glup. (ovo svrstajte u panč ;) )

nema lošu pričicu ta knjiga

nisi ti glup,samo nisi dovoljno pametan

Louie - 4 February 2012, 18:44

El mi neko može objasniti šta ovaj klinac pokušava? :lmao:

KING STAJL - 4 February 2012, 19:24

ozbiljno ne znam šta to znači, ako oćeš objasni ako nećeš ne moraš...
najs - 11 July 2012, 05:30

ima li neka zanimljiva mitologija tipa mortal kombata da biste preporučili?
ili neka knjiga sa dosta različitih likova sa izraženim osobinama i karakteristikama (nešto kao što tarantino ima u filmovima). dakle neki stripovski fazon sa jakom pričom.
i serije/crtaći dolaze u obzir.

bra1N - 11 July 2012, 09:04

ja ocu "50 nijansi sive", samo je pitanje kad ce da stigne u ove Niske biblioteke
Geronimo - 11 July 2012, 09:55

najs pisao/la:
ima li neka zanimljiva mitologija tipa mortal kombata da biste preporučili?
ili neka knjiga sa dosta različitih likova sa izraženim osobinama i karakteristikama (nešto kao što tarantino ima u filmovima). dakle neki stripovski fazon sa jakom pričom.
i serije/crtaći dolaze u obzir.

"Igra Prestola", imaš knjigu, imaš i seriju pa biraj :D
To ti je Epska Fantastika sa klanjem, karanjem i spletkama.
Al' to je samo prvi deo u serijalu, ja sam baš juče krenuo sa petim koji je skoro kod nas preveden.

najs - 12 July 2012, 19:53

daa zbilja, gledao sam prvu sezonu i primio se skroz. kad završim ove obaveze na fakultetu skidam drugu. posle toga možda uzmem da čitam a možda i sačekam 10ak godina da oni fino snime to što imaju pa da odgledam sve natenane. :D
kipa - 12 July 2012, 21:21

Ako citas te knjige kreni od prve jer se razlikuju od serije, serija je sranje u poredjenju sa knjigom.
Geronimo - 12 July 2012, 21:46

Ja sam prvo seriju odgledao, bio oduševljen i onda se bacio na knjigu, prvu naravno.
nije toliko različita prva, drugu su dosta izmenili u ekranizaciji, ali je knjiga naravno najbolja.
Valjda će ovu treću sezonu da odrade valjano jer je treća knjiga najjebenija, u nekim trenucima Martin toliko iznenadi, kako ubija neočekivano glavne likove :D

Brzo se čita, evo za 3 dana ja sam pročitao skoro 200 strana petog dela. Što obično znam da razvučem i na desetak dana kod drugih knjiga... lako ide, pitko je ali i odlično napisano.

zlobnica - 12 July 2012, 23:49

trenutno čitam Bukowskog na portugalskom
cofi - 13 July 2012, 00:45

razumes li ista :)

sprzio sam mozak od slova zadnjih 6 meseci, jos mesec, i bicu zahvalan da ne vidim nikakve korice neko vreme. kad se sve slegne onda ide prava stvar :monokl:

Geronimo - 13 July 2012, 01:17

baj d vej, u zadnje vreme pročitao "Prodaja Pobunjenika", dobra knjiga o potrošačkom društvu, kapitalizmu, uticaju kontra-kulture i kako izbeći sve to :)
Onda, "Mentalna Bolest kao Mit"; poznati psihijatar Tomas Sas iznosi činjenice koje govore o uticaju zdravstva na državu, mešanju u politiku i nepostojanju mentalne bolesti gde se ona meša sa drugačijim stanjem uma pojedinca a deklarisanje bolesti ide samo zbog kontrole "drugačijih" koji su potencijalno opasni po sebe i okolinu, a i u slučaju zločina gde se osuđenik oslobađa kazne zbog mentalne nestabilnosti... kul knjižica.

Naleteo i na Balaševićevu "Jedan od Onih Života", taj stil je stvarno unikatan, brzo sam pročitao knjigu i jednostavno, brdo citata odatle.

Zaobići sve od Fon Denikena, zajebo sam se što sam uzeo "Istorija Laže" od njega, mislio sam da će doneti neke realne činjenice o izmeni istorije, kad ono lik priča o vanzemaljcima, Mormonima i krugovima u Naski kao zaostavštini vanzemaljaca, tačnije načina komuniciranja sa ljudskom rasom -.-

I sad, uporedo sa Plesom, čitam Bolderove "Izabrane Pesme", kupio za 200 kinti na Slaviji :)

Geronimo - 13 July 2012, 01:19

Ja otišao u lokalnu biblioteku, tražim neki roman od Bukovskog, i matora mi da Bulgakova :S
Nisam ni hteo da se raspravljam, očigledno nema pojma na koga sam mislio, a verovatno i nema ništa njegovo... na kraju sam uzeo Bulgakovljevu "Belogardejci", al to nek čeka na red.

zlobnica - 13 July 2012, 02:06

cofi pisao/la:
razumes li ista :)

razumem 90% a onih 10 naslutim iz konteksta
ja sam bila u neveri kad sam počela da čitam, mislila sam da ću da batalim posle dve strane, al ispostavilo se da ipak znam taj portugalski kolko tolko :D

Rašid - 13 July 2012, 13:06

drugu sezonu game of thrones su usrali, pogotovo one delove sa džonom snežnim i deneris, ubacili su neke klasične filmske klišee, a bilo je dosta delova priče koje su mogli da urade doslovno po knjizi i da ispadne 100 puta bolje... smorio sam se.